Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:42

6:42 16:59

8:4722:13

3°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr E 17 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  9
  Bardzo dobre

  Bardzo dobre warunki dla astmatyków

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
85% normy
pm 10
63% normy
Jutro 2°C -7°C
Czwartek -2°C -8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Deszcz i chmury. Uwaga na burze z gradem

Wtorek w całej Polsce upłynie pod znakiem deszczu i dużego zachmurzenia. Lokalnie prognozujemy także burze z gradem. W środę aura nieco się uspokoi, ale temperatury nadal będą pozostawiały wiele do życzenia. Na termometrach na wschodzie kraju zobaczymy zaledwie 12 stopni Celsjusza.

Zachodnia i północno-wschodnia Europa jest w zasięgu układów wysokiego lub podwyższonego ciśnienia i frontów atmosferycznych, pozostałe rejony kontynentu są pod wpływem niżów. Polska jest w obniżonym ciśnienia, na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa frontu atmosferycznego. Nad obszar kraju napływa wilgotne, polarno-morskie powietrze.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, a na wschodzie także burze; opady okresami o umiarkowanym natężeniu, zwłaszcza w czasie burz oraz na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski, przez Mazowsze, po Mazury; prognozowana suma opadów od 5 mm do 20 mm.

Temperatura minimalna od 7 st.C, 9 st.C na północnym zachodzie do 14 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, przechodzący na kierunki północne. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a miejscami, głównie na wschodzie, burze, lokalnie z gradem; prognozowana suma opadów od 6 mm do 15 mm, a w burzach do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 15 stopni na Pomorzu, 16 w woj. zachodniopomorskim, 17 st. na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce, woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce, 18 st. w woj. kujawsko-pomorskim, 19 na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim, do 20 st. C. na Podlasiu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W środę nadal zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu prognozujemy na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. W pozostałych regionach możliwe rozpogodzenia.

Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza w Lublinie, 13 st. w Białymstoku i Rzeszowie, 14 st. na Pomorzu, 15 stopni w Szczecinie, Kielcach, Krakowie i Katowicach, 16 stopni w Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze i Wrocławiu, do 17 st. Celsjusza w Łodzi.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy