Pogoda 2 maja. Burzowy poniedziałek na południu kraju
Jaka pogoda w majówkę? W poniedziałek 2 maja Polska nadal będzie znajdowała się w obszarze wysokiego ciśnienia. Spodziewany jest napływ powietrza polarno-morskiego: na północy chłodniejszego i suchszego, na południu wilgotnego i ciepłego - powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.
Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek 2 maja, gdy obchodzony jest Dzień Flagi, Polska będzie znajdowała się w strefie podwyższonego ciśnienia rozciągającej się od Azorów po zachodnią Rosję. Do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Zdaniem synoptyków, we wtorek Polska znajdzie się w zasięgu niżu i chłodnego frontu atmosferycznego.
Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca
IMGW prognozuje w poniedziałek rano lokalnie zanikające mgły, zwłaszcza na północy, ograniczające widzialność do 200 metrów. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, we wschodniej połowie kraju i na południu, spodziewane są przelotne opady deszczu.
- Na południu możliwe burze, w czasie których może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Lokalnie, na krańcach południowych, możliwy drobny grad lub krupa śnieżna. Temperatura wzrośnie do 11-12 stopni Celsjusza nad morzem, około 18 stopni w centrum i do 21 na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatry mogą osiągać do 60 km/h - powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.