Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:20

04:42 20:42

21:48 05:18

24°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr W 15 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
75% normy
pm 10
44% normy
Jutro 27°C 16°C
Środa 26°C 15°C

Pogoda 2 maja. Burzowy poniedziałek na południu kraju

Jaka pogoda w majówkę? W poniedziałek 2 maja Polska nadal będzie znajdowała się w obszarze wysokiego ciśnienia. Spodziewany jest napływ powietrza polarno-morskiego: na północy chłodniejszego i suchszego, na południu wilgotnego i ciepłego - powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek 2 maja, gdy obchodzony jest Dzień Flagi, Polska będzie znajdowała się w strefie podwyższonego ciśnienia rozciągającej się od Azorów po zachodnią Rosję. Do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Zdaniem synoptyków, we wtorek Polska znajdzie się w zasięgu niżu i chłodnego frontu atmosferycznego.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Reklama

Majówka 2022. Jaka pogoda w poniedziałek 2 maja

IMGW prognozuje w poniedziałek rano lokalnie zanikające mgły, zwłaszcza na północy, ograniczające widzialność do 200 metrów. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, we wschodniej połowie kraju i na południu, spodziewane są przelotne opady deszczu.

Na południu możliwe burze, w czasie których może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Lokalnie, na krańcach południowych, możliwy drobny grad lub krupa śnieżna. Temperatura wzrośnie do 11-12 stopni Celsjusza nad morzem, około 18 stopni w centrum i do 21 na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatry mogą osiągać do 60 km/h - powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: majówka 2022 | pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy