Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:30

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
127% normy
pm 10
99% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Podlasie: Kłopot po opadach śniegu, 20 tys. osób bez prądu

Zmniejsza się liczba odbiorców w województwie podlaskim pozbawionych prądu po całonocnych opadach mokrego, ciężkiego śniegu. Według informacji podanych przez PGE Dystrybucja SA z godz. 16.00 w sobotę, zasilania nie miało jeszcze ok. 20 tys. odbiorców.

Jak poinformowała PAP Iwona Stanisławek z PGE Dystrybucja S.A., wciąż najtrudniejsza sytuacja jest w rejonach energetycznych Białystok - Teren oraz Bielsk Podlaski, gdzie wyłączonych jest jeszcze 20 linii średniego napięcia, a bez zasilania jest 740 stacji transformatorowych. "Trwają intensywne prace przy usuwaniu przyczyn awarii" - zapewniła Stanisławek.

Reklama

Przyczyną awarii, zlokalizowanych głównie na terenach leśnych, były całonocne opady ciężkiego, mokrego śniegu. Pod jego wpływem gałęzie, na których śnieg zalegał, a nawet całe drzewa, opadały na linie energetyczne.

Energetycy zwracają uwagę, że z uwagi na trudne warunki terenowe (m.in. obszary Puszczy Knyszyńskiej i Biebrzańskiego Parku Narodowego) niektóre odcinki linii muszą być w sposób planowy wyłączane, aby bezpiecznie przywracać zasilanie dla obszarów objętych awariami. Na razie nie wiadomo, kiedy wszystkie awarie zostaną usunięte. Prace mają być prowadzone do wieczora.

Synoptycy nie przewidują już na sobotę większych opadów, ale w ciągu dnia możliwe są jeszcze miejscowe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura ma wynieść od 0 do 2 st. C.

Dyżurny podlaskiej straży pożarnej poinformował PAP, że strażacy od rana mieli tylko kilka zgłoszeń o powalonych drzewach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje