Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:08

07:15 16:24

13:33 06:54

1°C
  • Śnieg
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Podhale: Silne opady śniegu, osiedle odcięte od świata

Do 260 wzrosła liczba interwencji małopolskich strażaków w związku z usuwaniem skutków nawałnicy śnieżnej i wichury. W Jaworkach koło Szczawnicy odnaleziono ciało zamarzniętego mężczyzny. GOPR dostarczał żywność do odciętego od świata górskiego osiedla.

"Leśniczy z Pienińskiego Parku Narodowego odnalazł we wsi Jaworki koło Szczawnicy ciało 62-latka. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu" - poinformował rzecznik nowotarskiej policji Roman Wolski.

Zawieje śnieżne odcięły od świata Polanę Surówki - tak zwane Krzysie w masywie Lubonia Wielkiego w Beskidzie Wyspowym. "Mieszkańcy zasypanego śniegiem przysiółka, którzy nie mogli dostać się do sklepów, poprosili GOPR o dostarczenie żywność. Ratownicy na skuterach śnieżnych dotarli do potrzebujących pomocy" - relacjonował ratownik dyżurny Podhalańskiej Grupy GOPR.   

Reklama

Opady mają ustać w sobotę po południu

W związku z opadami śniegu i silnym wiatrem małopolscy strażacy w ciągu minionej doby interweniowali 260 razy, głównie przy usuwaniu z jezdni powalonych konarów drzew. 

Jak informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Tatrach panują skrajnie trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu. Na szlakach, w wielu miejscach leżą powalone drzewa i gałęzie.

W polskiej i słowackiej części Tatr obowiązuje trzeci - znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy górscy odradzają jakichkolwiek wypraw w góry przy obecnie panujących warunkach.

Według synoptyków opady śniegu na Podhalu mają ustać w sobotę po południu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama