Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:58

07:11 16:27

15:39 08:16

-3°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1032 hPa
  • Wiatr N 17 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
24% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Początek astronomicznej zimy. Jaka prognoza na najbliższe dni?

W poniedziałek rozpoczyna się astronomiczna zima. Synoptycy zapowiadają jednak na najbliższe dni więcej deszczu niż śniegu. Miejscami na termometrach nawet 10 stopni powyżej zera.

21 grudnia na półkuli północnej rozpoczyna się astronomiczna zima. O godzinie 11.02 Słońce osiągnie najniższy punkt pod równikiem niebieskim i wstąpi w znak Koziorożca. To najkrótszy dzień w roku - potrwa 7 godzin i 43 minuty. 

Prognoza na poniedziałek

W prognozach nie widać jednak oznak prawdziwej zimy. W poniedziałek niemal w całej Polsce, z wyjątkiem Pomorza i Pomorza Zachodniego, będzie słonecznie z przejściowymi zachmurzeniami. Nad Bałtykiem przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 2-3 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie i wschodzie kraju do 6 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem, zwłaszcza w zachodniej części kraju, centrum i na północy. Temperatura spadnie poniżej zera - na południu wyniesie około minus 2 stopnie, a w obszarach podgórskich lokalnie minus 3 stopnie Celsjusza. Synoptycy ostrzegają kierowców - spadek temperatury spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. 

Prognoza na wtorek

22 grudnia przypada początek kalendarzowej zimy. W tym roku zapowiada się deszczowy. W całej Polsce we wtorek spodziewane są przelotne opady deszczu. Będą się przemieszczać stopniowo z zachodu na wschód. W Tatrach i Beskidach opady śniegu. 

Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 6-7 stopni w centrum, do 10 stopni na zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. W obszarach podgórskich Beskidów porywy do 70 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza na środę

W środę nadal deszczowo. W całym kraju prognozowane są jeszcze silniejsze opady, niż we wtorek. 

Na termometrach od 5 stopni powyżej zera na Pomorzu, Podlasiu i Kujawach, przez 6-7 stopni w centrum i na zachodzie kraju, do 9 stopni na Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy