Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:41

04:14 21:01

20:10 02:19

15°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
8% normy
Jutro 28°C 18°C
Sobota 27°C 14°C

Pochmurna i deszczowa majówka. Najnowsze prognozy

Jak informuje IMGW - przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się zatoka z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego. Z zachodu napływa powietrze polarno-morskie, przejściowo cieplejsze, co powoduje, że w całym kraju utrzymuje się całkowite zachmurzenie i sytuacja nie zmieni się co najmniej do poniedziałku.

Sobota

W sobotę w całym kraju duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Wysoko w górach możliwy deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. 

Temperatura maksymalna od 15 st. w województwie zachodniopomorskim, przez 16 st. w województwach: pomorskim, lubuskim i dolnośląskim, 17 st. w województwach wielkopolskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i świętokrzyskim do nawet 18 st. Celsjusza w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Najcieplej na Lubelszczyźnie, gdzie termometry wskażą nawet 19 st.  

Reklama

Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a w górach do 70 km/h.

Niedziela


Niestety w niedziele w całym kraju wciąż utrzymywać się będzie duże zachmurzenie. Spodziewane są także przelotne opady, a na wschodzie burze.

Temperatury od 13-14 st. na północy, przez 15 st. w centrum i na zachodzie, do 16 st. Celsjusza w województwach: lubelskim i zachodniopomorskim.

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy