Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:00

07:15 16:24

13:33 06:54

1°C
  • Deszcz
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Po ociepleniu wrócą siarczyste mrozy

Obecne niskie temperatury zmienią się w połowie tygodnia. W środę i czwartek zrobi się bowiem zdecydowanie cieplej. Jednak przed weekendem należy spodziewać się nawrotu zimowej aury i nawet kilkunastostopniowych mrozów.

Wyższą temperaturę odnotujemy już we wtorek. Temperatury, oscylujące w okolicach od -1 do 1 st. Celsjusza, utrzymają się nad morzem, na Mazurach, Podlasiu i w Bydgoszczy. Na pozostałym obszarze kraju cieplej, od 2 st. w Warszawie, Łodzi, Kielcach i Lublinie, przez 3 st. w Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Najcieplej będzie na południu. W Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze termometry pokażą 4 st. Celsjusza.

W środę i czwartek należy się spodziewać wyraźnego ocieplenia w całym kraju. Tylko na północnym wschodzie utrzyma się zimowa pogoda z opadami śniegu. Opadów śniegu i deszczu ze śniegiem należy się spodziewać również na wybrzeżu i Pomorzu, natomiast w pozostałej części kraju opadów deszczu. Termometry wskażą nawet 9 st. powyżej zera (woj. dolnośląskie). Ciepło zrobi się również na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - tam 7 st. Celsjusza.

Reklama

Jednak w nocy z czwartku na piątek ponownie wróci ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu odczujemy silny mróz sięgający nawet 15 st. poniżej zera. Chłodno będzie również w centrum (-6 st.), natomiast w Małopolsce temperatura będzie utrzymywała się powyżej zera.

Właśnie od piątku do niedzieli utrzyma się podział na zdecydowanie chłodniejszy północny wschód Polski i dużo cieplejszą resztę kraju. O ile na północy miejscami będzie nawet kilkanaście stopni mrozu, to na południu i południowym zachodzie będzie nawet plus 4 st.

Ostrzeżenie przed marznącym deszczem

Kierowcy z zachodnich regionów Polski powinni przygotować się na marznący deszcz. Opady w godzinach nocnych i porannych będą powodowały gołoledź - ostrzegł poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ślisko może być w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim i w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Synoptycy prognozują tam miejscami słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Trudne warunki najwcześniej - bo już od godz. 3 w nocy z poniedziałku na wtorek - będą w województwie dolnośląskim, a godzinę później w województwie lubuskim. W obu tych województwach sytuacja ma się poprawić we wtorek o godz. 9.

W województwie opolskim ostrzeżenia przed marznącym deszczem będą obowiązywać od godz. 4 do godz. 10, natomiast w zachodniej części województwa wielkopolskiego od godz. 5 do godz. 11.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama