Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:10

7:00 15:42

13:521:00

0°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -3°C
 • Ciśnienie 1037 hPa
 • Wiatr ENE 11 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

77
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
240% normy
pm 10
189% normy
Jutro 3°C 0°C
Poniedziałek 3°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Po burzach kilkaset interwencji strażaków

Ponad 120 razy interweniowała w Wielkopolsce straż pożarna po burzach i silnych wiatrach, które przeszły nad regionem we wtorek po południu. 11 tys. odbiorców w województwie było pozbawionych prądu, przez godzinę nie kursowały pociągi na linii Poznań - Wągrowiec. Interweniowali również zachodniopomorscy strażacy, którzy pomagali usuwać skutki burz w ponad 120 miejscach. Burza spowodowała tam przerwy w dostawie prądu.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, większość interwencji dotyczyła połamanych drzew i gałęzi, które zagrażały bezpieczeństwu na drodze.

Reklama

"Zanotowaliśmy też kilka niegroźnych podtopień. Najwięcej pracy mieliśmy w powiecie poznańskim, nowotomyskim, złotowskim, pilskim, międzychodzkim i kępińskim" - powiedział Brandt.

Uderzenie pioruna unieruchomiło po południu system sterowania ruchem na stacji Wągrowiec. Przez godzinę nie kursowały pociągi, spółka Koleje Wielkopolskie wprowadziła komunikację zastępczą. Sytuacja wróciła do normy ok. godziny 19.

W trakcie burz, w szczytowym momencie 11 tysięcy odbiorców województwie wielkopolskim było pozbawionych prądu. Mateusz Gościniak z biura prasowego spółki Enea Operator poinformował, że sukcesywnie trwa usuwanie awarii. Przed godziną 20 jeszcze ok. dwóch tysięcy gospodarstw było pozbawionych energii elektrycznej. 

Strażacy interweniują również na Pomorzu Zachodnim

Około 120 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy przy usuwaniu skutków burzy, która przeszła we wtorek po południu nad regionem. Burza spowodowała przerwy w dostawie prądu.

Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do powalonych przez wiatr drzew - wynika z informacji przekazanych PAP przez Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie. W miejscowości Giżyno w powiecie myśliborskim wiatr częściowo zerwał dach z budynku mieszkalnego.

Służby nie odnotowały poszkodowanych - poza mężczyzną, którego w Myśliborzu spadające drzewo uderzyło w nogę. W stanie poważnym został on przetransportowany do szpitala.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie poinformował PAP, że burza spowodowała przerwy w dostawie prądu na Pomorzu Zachodnim. W zachodniej części województwa bez prądu pozostawało około 3,8 tys. odbiorców, a w zachodniej części 70 stacji średniego napięcia było wyłączonych. Jak dodał dyżurny Centrum, awarie są usuwane na bieżąco.

Z informacji Centrum wynika, że burze, które przyszły nad Pomorze Zachodnie z zachodu, przeszły na wschód i południe i opuszczają region.

Zalana Małopolska

Jak podaje "Gazeta Krakowska", straż pożarna odebrała kilkaset zgłoszeń w samym tylko powiecie chrzanowskim w zachodniej Małopolsce. Po burzy zalane są domy, drogi i połamana liczne drzewa. W kilku miejscowościach lub ich częściach nie ma prądu. 

Burza dała o sobie znać także w Krakowie. Zalany jest przejazd pod wiaduktami na ulicy Prądnickiej - czytamy.Reklama

Reklama

Reklama