Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:41

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
36% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Pireneje: Drogi zasypane lawinami, wioski odcięte od świata

W Pirenejach wiele dróg zostało zasypanych lawinami. Liczne wioski i stacje narciarskie są odcięte od świata. Od jutra znów spodziewane są intensywne opady śniegu.

Ryzyko zejścia kolejnych lawin jest ogromne. Pokrywa śnieżna miejscami dochodzi do trzech i pół metra, z tego dwa metry to puch, jaki spadł w ciągu ostatnich kilku dni. Narciarze korzystający z kończących się w tym tygodniu ferii zimowych mają nadzieję, że do jutra uda się odblokować dojazdy i będą mogli wrócić do domów.

Stephanie Monteuil - szefowa gabinetu prefekta departamentu Wysokich Pirenejów mówi, że droga do stacji narciarskiej La Mongine, jednej z największych w Pirenejach, jest zablokowana od czterech dni, gdyż w każdej chwili mogą tam zejść lawiny.

W innych dolinach także wiele dróg jest nieprzejezdnych. Są zasypane przez masy śniegu. Stephanie Monteuil zapewnia, że prefektura jest w kontakcie z ludźmi, którzy są w wioskach i stacjach odciętych od świata.

Narciarze uwięzieni w zablokowanych stacjach protestują przed biurami turystycznymi domagając się większych informacji i zwrotu pieniędzy za pobyt.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne