Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:21

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
105% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pierwsze prognozy na przedświąteczne dni

Wielkie odliczanie już rozpoczęte. Wielkanoc coraz bliżej. Jaka pogoda będzie towarzyszyła w okresie przedświątecznym? Obecne długoterminowe prognozy rozbudzają naszą nadzieję na korzystną aurę zarówno w Wielki Czwartek jak i w Wielki Piątek. Temperatury mają być typowo wiosenne i oscylować wokół 12-14 st. Celsjusza. Co więcej, słońce wygra z chmurami.

Przed nami bardzo optymistycznie zapowiadający się weekend z dużą ilością słońca i wysokim wartościami na termometrach, nawet do 21 st. Celsjusza. Co czeka nas w kolejnych dniach? Jak wynika z długoterminowych prognoz, przedświąteczny tydzień (od 14 do 18 stopni kwietnia) przywita nas korzystnymi, wysokimi wartościami na termometrach.

Reklama

W poniedziałek, 14 kwietnia, temperatura będzie się wahać od 12 stopni Celsjusza do 18 stopni Celsjusza. Słońca będzie sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane; do dużego wzrośnie jedynie w Lubuskiem, na Zachodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach słońca sporo. 

Wtorek, 15 kwietnia, zapowiada się bardzo ponuro. Opady deszczu spodziewane są w całym kraju, a zachmurzenie wszędzie wzrośnie do dużego. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Poznaniu i we Wrocławiu do 13 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Olsztynie.

Środa, 16 kwietnia, zapowiada się równie mało optymistycznie. Duże i całkowite zachmurzenie się utrzyma. Nadal przydadzą się też parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal wszędzie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu do 15 stopni Celsjusza w Olsztynie.

Przełom w pogodzie spodziewany jest w Wielki Czwartek, 17 kwietnia. Opady deszczu mają ustąpić, a zachmurzenie na ogół - poza Podkarpaciem - zmaleje do umiarkowanego. Słońca nie zabraknie, wzrosną też wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 15 stopni Celsjusza w Łodzi.

Wielki Piątek, 18 kwietnia, przyniesie jeszcze większą ilość słońca i pogodnego nieba. Nieco więcej chmur jedynie na Warmii i Mazurach. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do 13 stopni Celsjusza w Łodzi i w Poznaniu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy