Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:31

05:24 19:44

17:07 04:45

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr N 18 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
15% normy
Jutro 6°C 0°C
Wtorek 11°C 5°C

Piękna pogoda na Wielkanoc. Kolejne prognozy potwierdzają trend

Wielkanoc 2024 będzie wyjątkowo ciepła i słoneczna - wskazują najnowsze prognozy. Termometry pokażą wartości zbliżone do rekordu ciepła z marca 1974 roku. Możliwe, że całe warunki przez cale święta będą przypominały te, których doświadczamy latem. Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc.

Wtorek przynosi słoneczną i ciepłą pogodę w większości kraju. Taka aura to zapowiedź coraz lepszych warunków, które w czasie świąt staną się wręcz modelowe. Potem jednak zaczną się pogarszać.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Wielkanoc 2024: Blisko rekordu ciepła

Najnowsze modele pogodowe potwierdzają trend rysujący się od dłuższego czasu. Wiele wskazuje na to, że w świąteczny weekend do Polski napłynie od południa bardzo ciepłe powietrze, które zapewni nam wyjątkowo komfortowe temperatury, sięgające nawet około 24 stopni Celsjusza.

Możliwe, że podczas Wielkanocy zbliżymy się do rekordu ciepła w marcu, który utrzymuje się już 50 lat. 21 marca 1974 roku w Nowym Sączu było 25,6 st. C. Niewykluczone, że ten rekord będzie w niektórych miejscach zagrożony.

Zobacz też: Wielkanoc będzie jedną z najcieplejszych w historii pomiarów? Temperatura zaskoczy

Wielkanoc 2024: Zrobi się naprawdę ciepło

Nowe prognozy zaprezentowane przez Centrum Modelowania Meteorologicznego wskazują, że bardzo wyraźne ocieplenie w naszym kraju nadejdzie w Wielką Sobotę. Tego dnia w większości Polski można się spodziewać temperatur w okolicach 20-24 stopni Celsjusza. Jedynie nad morzem i na północnym wschodzie może być nieco chłodniej, w granicach 15-18 st. C.

Niedziela Wielkanocna również będzie bardzo ciepła: w przeważającej większości kraju termometry pokażą od 20 do 24 st. C. Wyraźnie niższych temperatur można się spodziewać tylko na północnym zachodzie, gdzie może być od 12 do 16 stopni.

Według nowych modeli pogodowych ocieplenie utrzyma się do końca świąt, czyli również w Poniedziałek Wielkanocny. Znowu na termometrach pojawią się wyjątkowo wysokie wartości, sięgające co najmniej 20 st. C w centrum i na południu do około 24 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Tylko na północy kraju będzie kilkanaście stopni, a nad samym morzem zaledwie 9 st. C.

Wyraźne ochłodzenie ma nadejść tuż po świętach: już we wtorek 2 kwietnia temperatury raczej nie przekroczą 17-18 st. C, a w kolejnych dniach mają stopniowo się obniżać: na północy do poziomu 5-6 st. C.

Pogoda na Wielkanoc: Więcej wody w poniedziałek

Jeśli obecne prognozy się potwierdzą, to przez większość świąt będziemy mogli cieszyć się piękną, ciepłą i przeważnie słoneczną pogodą. Specjaliści z IMGW nie przewidują wówczas większych opadów deszczu. Lokalnie może jedynie trochę pokropić, głównie na południowym wschodzie.

Lany Poniedziałek może zasłużyć na swoją nazwę na zachodzie i północy - tam może pojawić się deszcz, choć będą to raczej przelotne, słabe opady. Kolejne dni mogą być zdecydowanie bardziej wilgotne.

Według prognoz długoterminowych od 2 kwietnia deszcz może się pojawić w całej Polsce i nie ustawać w kolejnych dniach. Niewykluczone nawet, że w przyszły czwartek na północnym wschodzie spadnie deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg.

Trzeba jednak pamiętać, że prognozy na tak długi okres są obarczone dużym ryzykiem i ich sprawdzalność może wynosić mniej niż 50 proc.

***

Przeczytaj również nasz raport specjalny: Wybory samorządowe 2024.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy