Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:09

07:10 17:31

17:45 06:35

19°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr SW 13 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
29% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

Ostrzeżenie przed oblodzeniem na drogach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek rano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw, przed oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Jak wyjaśnia instytut, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

GDDKiA o utrudnieniach dla kierowców

Śliska nawierzchnia, opady śniegu, śniegu z deszczem, mżawki i deszczu oraz mgła mogą utrudniać we wtorek poruszanie się po drogach kierowcom - poinformowała natomiast GDDKiA w wydanym we wtorek rano komunikacie.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podaje, że lokalnie - w województwach: łódzkim i warmińsko-mazurskim - występuje śliska nawierzchnia. Opady śniegu i śniegu z deszczem występują w województwach: podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim.

W województwach: zachodniopomorskim i małopolskim, występują opady mżawki lub deszczu, a mgła na terenie województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - pracują na nich 333 pojazdy do zimowego utrzymania.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama