Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:37

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ostrzeżenie przed huraganowym wiatrem

Niepokojące prognozy dla Polski. Synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym, wręcz huraganowym wiatrem. Najbardziej niebezpiecznie ma być w Tatrach, gdzie halny może osiągać w porywach nawet do 140 kilometrów na godzinę. Uwaga, w górach sypnie też śniegiem.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1002 hPa i będzie spadać.

Reklama

Wtorek bardzo ciepły w całym kraju. Na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Krakowie. Nieco chłodniej jedynie w Olsztynie i Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed bardzo silnym wiatrem, który będzie osiągał w porywach  od 65 do 90 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami na północnym-zachodzie popada deszcz. W Tatrach możliwe są opady śniegu.


Noc z wtorku na środę na ogół z dużym zachmurzenie. Miejscami popada deszcz, a wysoko w górach śnieg. Termometry wskażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie Polski do nawet 9 stopni Celsjusza na południowym- wschodzie. Nadal mocno powieje, w porywach nawet do 65-90 kilometrów na godzinę. W Tatrach utrzyma się wiatr huraganowy, osiągający w porywach nawet do 140 kilometrów na godzinę.


W środę nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Umiarkowane zachmurzenie utrzyma się jedynie na zachodzie Polskie. Wartości na termometrach nieco niższe niż we wtorek. Najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 9 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Szczecinie - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Nadal mocno powieje, zwłaszcza w górach, gdzie wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej - maksymalnie powieje do 55 kilometrów na godzinę.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama