Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:59

06:25 17:11

18:16 08:02

1°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1032 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
22% normy
Jutro 7°C -1°C
Poniedziałek 9°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ostrzeżenie pogodowe: Marznące opady na wschodzie i roztopy na zachodzie

Na obszarze województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego miejscami występują opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W wielu miejscach utrzymuje się ujemna temperatura gruntu, co powoduje zamarzanie nawierzchni - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo od zachodu w kierunku centralnej i wschodniej Polski postępuje ocieplenie. Na zachodzie Polski śnieg topnieje, a temperatura cały dzień jest na plusie. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego stopnia o roztopach.

IMGW podał w nocy dane o sytuacji meteorologicznej w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Miejscami występują tam opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W wielu miejscach utrzymuje się ujemna temperatura gruntu, powodując zamarzanie nawierzchni.

Reklama

Według IMGW strefa opadów przemieszcza się na wschód.

Ostrzeżenie dla województwa kujawsko-pomorskiego dotyczy powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego.

W województwie pomorskim są to powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, malborski, nowodworski, pucki, Słupsk, słupski, Sopot, starogardzki, sztumski, tczewski, wejherowski.

W województwie zachodniopomorskim ostrzeżenia dotyczą powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego. 

Na zachodzie temperatura na plusie

Temperatura powietrza głównie na zachodzie Polski osiągnęła wartości dodatnie i w najbliższych godzinach nadal będzie rosnąć. W związku z tym obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego stopnia o roztopach powstających w wyniku stopniowego wzrostu temperatury, wahającej się od 1 st. C w nocy do 6 st. C w ciągu dnia, wraz z towarzyszącymi im opadami deszczu, powodującymi odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. 

Będzie wiał wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 50 km/h, z południowego zachodu.

Jak informują synoptycy IMGW, w środę w ciągu dnia będzie już cieplej niż w ostatnich dniach. 

- Front, który przynosi nam ciepłe powietrze przemieści się na wschód i w zasadzie cały kraj znajdzie się w cieplejszej masie powietrza. Ujemna temperatura maksymalna jedynie na północnym wschodzie. Tam, w Suwałkach, temperatura może wynieść ok. -1 st. Na pozostałym obszarze kraju 0 st. i powyżej 0 st. Najcieplej na zachodzie kraju - nawet do 5 st. - powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy