Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:49

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Ostrzeżenie pogodowe: Gwałtowne burze z gradem

We wtorek w całym kraju jest bardzo ciepło - na termometrach 26, 27 stopni Celsjusza. Słoneczną aurą cieszą się mieszkańcy centralnej i południowej części Polski. Natomiast w północnych i północno-zachodnich województwach mogą wystąpić gwałtowne zjawiska pogodowe.

We wtorek Polska znajduje się w strefie gorącego powietrza znad zwrotnika. Najcieplej jest w województwie łódzkim, na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie - 26, 27 stopni.

Spokojnie i słonecznie także na Śląsku, w województwie świętokrzyskim i mazowieckim. Mieszkańcy tych województw na termometrach zobaczą 25 stopni.

Niespokojnie będzie na północy i na północnym-zachodzie. W pomorskim i zachodniopomorskim będzie padać. Natomiast na Mazurach, w kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim prognozowane są gwałtowne zjawiska pogodowe - burze, a lokalnie nawet burze z gradem i silnym wiatrem. Burzowo także na Podlasiu.

Reklama

W środę będzie jeszcze cieplej - od 25 stopni nad Bałtykiem do 29 w Małopolsce. Nadal bardzo niespokojnie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce - mieszkańcy tych regionów powinni spodziewać się silnych burz. Dobrych informacji nie mamy także dla wypoczywających nad morzem - będzie pochmurno i deszczowo.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu!

akINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: burza | pogoda | gradobicia | wiatr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama