Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:21

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
84% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Warszawy

W Warszawie służby miejskie walczą ze śniegiem. Nocne opady sprawiły, że w stolicy są bardzo trudne warunki jazdy. Niestety, prognozy nie są zbyt optymistyczne. Synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia może go spaść nawet 12 centymetrów.

Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, od godz. 6 rano na ulicach miasta pracuje 40 pługosolarek.

Reklama

Rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak powiedziała, że od rana straż miejska otrzymała 20 zgłoszeń dotyczących nieodśnieżonych chodników i jezdni. - To niewiele, zważywszy na sytuację pogodową - dodała.

Zaznaczyła, że rano strażnicy otrzymali zgłoszenia od mieszkańców Bielan i Białołęki o bocianach, które, mimo niesprzyjającej aury, dotarły do Warszawy. - Wysłaliśmy tam ekopatrole - dodała. Podkreśliła, że to kolejne zgłoszenia w ostatnich dniach.

Kierowcy jeżdżą ostrożnie

Jak poinformowała Agnieszka Hamelusz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, od rana doszło do kilku kolizji. - Na ulicach jest spokojnie. Kierowcy jeżdżą ostrożnie - dodała.

- Ruch w mieście odbywa się płynnie - powiedziała Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM. Dodała, że ok. godz. 5 doszło do krótkotrwałych awarii tramwajów, ale nie miały one związku z pogodą. Podkreśliła, że ruch tramwajów odbywa się bez opóźnień.

Może spaść nawet 12 centymetrów

Większych utrudnień nie ma także na kolei. Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej jeżdżą zgodnie z rozkładem - poinformowała dyżurna ruchu WKD. Podobnie pociągi Kolei Mazowieckich. Jedynie na stacji Sadowne Węgrowskie doszło do awarii pociągu. Z tego powodu pociągi na linii Warszawa - Małkinia mogą być opóźnione do ok. 30 minut. Opóźnione są z też pociągi SKM S3 i S9 oraz Kolei Mazowieckich w związku z awarią rozjazdów na stacji Legionowo - informuje ZTM.

Warszawska straż pożarna nie otrzymała żadnych zgłoszeń, mających związek z zimową aurą.

Służby apelują do kierowców o przepuszczanie pługów i ostrożną jazdę.

W stolicy cały czas sypie śnieg. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu dnia może go spaść nawet 12 centymetrów.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, Skandynawia oraz zachodnia Rosja są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem niżów. Polska jest w zatoce niżu z ośrodkiem nad Bałkanami. Przeważający obszar Polski pozostanie w tej samej chłodnej masie powietrza, pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie Polski opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem i deszczu, a na pozostałym obszarze opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej 1 cm do 7 cm, a na północnym wschodzie kraju od 5 cm do 10 cm.

Okresami zawieje i zamiecie śnieżne

Temp. maks. od 0 st. do 2 st., na południowym wschodzie od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny.

W centrum i na północy Polski okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek na północy i północnym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm do 8 cm.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu, a na południowym wschodzie śniegu, deszczu ze śniegiem i lokalnie marznącego deszczu. Temp. min. od -4 st. do 0 st., na wybrzeżu około 1 st. Wiatr na południu Polski słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Na wschodnim Pomorzu wiatr początkowo dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże i całkowite

W piątek zachmurzenie duże i całkowite. Okresami słabe opady śniegu, na południu Polski śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie początkowo deszczu.

Temp. maks. od 0 st. do 3 st., na południowym wschodzie kraju od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby, w strefie nadbrzeżnej umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Opady śniegu, które okresami będą intensywniejsze. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, zmienny.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy