Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:00

07:10 17:31

17:45 06:35

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Ostrzeżenie IMGW: Burze na wschodzie. Ulewa w Białymstoku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami dla czterech województw. W Białymstoku ulewa spowodowała utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice są zalane, tworzą się korki, kierowcy mają kłopoty z przejazdem. Rzecznik podlaskich strażaków Marcin Janowski poinformował PAP, że do godz. 16.00, w związku z burzami przechodzącymi nad regionem, straż pożarna interweniowała już ok. 30 razy.

Ostrzeżenie dotyczy województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Białystok: Zalane ulice i utrudnienia

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała, że służby monitorują sytuację na bieżąco po ostrzeżeniach o burzach, które podawało wcześniej Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.  

"Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w stałym kontakcie ze służbami i na bieżąco monitoruje sytuację" - informuje Urszula Mirończuk. Władze miasta podają na Twitterze, że w miejscach, gdzie są kłopoty z przejazdem ruchem kieruje policja.  

Reklama

Miasto poinformowało, że w związku z ulewą w departamencie gospodarki komunalnej w magistracie działa specjalny dyżur, gdzie do godz. 18.00 pod nr telefonu: 85 869 61 72 można zgłaszać informacje o koniecznych interwencjach.

Mieszkańcy zgłaszają informacje o zalanych  posesjach, piwnicach, ulicach. Działa też telefon 986 straży miejskiej. W odpompowywaniu wody ma pomagać współpracująca z miastem firma, która dysponuje odpowiednim sprzętem.  

Załamanie pogody dotyczy większości obszaru województwa podlaskiego. Z najnowszego, wydanego we wtorek po południu, ostrzeżenia meteorologicznego wynika, że burze z gradem będą występować jeszcze w godzinach od 16.00-20.00 na terenie całego województwa. Miejscami może spaść od 30-50 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 70-ciu. Wiatr w porywach może osiągać do 90 km/h.  

Pogoda dla Polski

W pozostałych częściach kraju ciepło i słonecznie, choć w centrum i na zachodzie kraju również mogą pojawić się burze. Nie powinny mieć jednak tak gwałtownego przebiegu, jak na wschodzie.

Temperatury w całej Polsce wysokie, od 25 st. na północy, 30 w centrum, na wschodzie i południu, do 31 st. Celsjusza na zachodzie.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL