Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:16

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Ostrzeżenia przed upałem. W jednym województwie możliwe burze z gradem

W pięciu województwach upał da się we znaki. Ostrzeżenia wydano dla Mazowsza, Lubelszczyzny, części Ziemi Świętokrzyskiej, Małopolski i Podkarpacia, gdzie maksymalna temperatura może sięgnąć 31 stopni Celsjusza. Z kolei w zachodniej części woj. lubuskiego mogą pojawić się burze z gradem.

Alert o upale - w zależności o obszaru - obowiązuje nawet do wtorku. Na terenach nim objętych prognozuje się upały, w czasie których temperatura maksymalna w dzień będzie wahać się między 28 a 31 stopniami Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Ostrzeżenia obejmują cały teren Mazowsza oraz Lubelszczyzny. Za wyjątkiem terenów górskich upalnie będzie też na Podkarpaciu oraz w zachodniej części województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Burze z gradem

Jeśli chodzi o burze, to Instytut ostrzega przed nimi w tylko na zachodzie woj. lubuskiego. Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami może spaść grad.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy