Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:14

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami i silnym wiatrem

Wieczorem oraz najbliższej nocy na północy Polski spodziewany jest silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr może tu wiać z prędkością od 30 do 75 kilometrów na godzinę.

Natomiast mieszkańcy województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także wschodniej części Mazowsza i południowej województwa pomorskiego, mogą się spodziewać intensywnych opadów deszczu. Może tam spaść od 15 do 25 mm na metr kwadratowy powierzchni.

Reklama

IMGW ostrzega również przed wzrostem poziomu niektórych wód. Ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia wydano dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Przewiduje się tam wzrost poziomu wody na rzece Łeba i Słupia, a także w zlewniach rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej.

Ostrzeżenie drugiego- wyższego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego. IMGW ostrzega, że możliwy jest wzrost poziomu wody na rzekach, które dopływają do Wisłoki, Sanu oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa.

Ważność ostrzeżeń zarówno meteorologicznych, jak i hydrologicznych, kończy się jutro nad ranem. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne