Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:38

07:17 17:22

19:03 11:21

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
49% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 12°C 6°C

Ostrzeżenia przed burzami na południu Polski

Sobota w całym kraju będzie gorąca z częściowo zachmurzonym niebem. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla kilku powiatów południowych województw. Tam prognozowane są burze z opadami deszczu. Planując spędzanie czasu poza domem, warto śledzić komunikaty dotyczące pogody.

Pogoda w sobotę, 24 sierpnia

Sobota w całym kraju będzie gorąca z częściowo zachmurzonym niebem. Temperatura od 25 stopni w Białymstoku, Krakowie i Rzeszowie, do 28-29 w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Bydgoszczy. Na południu kraju spodziewane są burze. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku powiatów w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. 

Jak czytamy na stronie IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Niedziela w całym kraju będzie również gorąca, z temperaturami nawet do 29 stopni.

Reklama


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama