Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:47

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Upały i burze

​IMGW wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami w górach. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla pasm górskich w woj. podkarpackim, śląskim i małopolskim. Alert pierwszego stopnia dotyczy gór w województwach dolnośląskim i opolskim.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem obowiązują w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego i dolnośląskiego. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą one występować głównie na obszarach górskich i podgórskich. Zagrożeniem pierwszego stopnia objęte są Sudety, drugi stopień obowiązuje w Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

Największym zagrożeniem, według IMGW, mogą być intensywne opady deszczu do 40 mm. Podczas burz wiatr może wiać w porywach do 70 km/h.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrażających zdrowiu i życiu.

Reklama

Upały

IMGW ostrzega również przed upałami, które mogą wystąpić przede wszystkim na zachodzie kraju. Temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza należy spodziewać się w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w woj. łódzkim, opolskim, na Śląsku, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce. Tam obowiązują alerty drugiego stopnia (w trzystopniowej, rosnącej skali).

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano również dla zachodnich powiatów woj. podkarpackiego, a dla pozostałych - pierwszego stopnia. Również na zachodzie Mazowsza obowiązują alerty pierwszego stopnia w związku z upałami.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL