Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:09

05:02 20:22

01:00 17:57

15°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 2 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
27% normy
Jutro 19°C 14°C
Piątek 16°C 12°C

Ostatnie chwile lata? Prognoza na weekend

Słońce, letnie temperatury, bezchmurne niebo i weekend. To scenariusz na najbliższe dni. Na przeważającym obszarze naszego kraju temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Nie spadnie też nawet kropla deszczu. Taka pogoda ma się utrzymać nawet do połowy przyszłego tygodnia.

Przed nami ciepły i słoneczny weekend. Europa zachodnia, północno-zachodnia oraz krańce wschodnie kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze rozciąga się rozległy klin wyżu z centrami nad północno-zachodnią i północną Rosją. Polska znajduje się pod wpływem tego klina, w dość chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa.

Temperatury w całym kraju wahać się będą między 21 (na Lubelszczyźnie, Śląsku i Pomorzu) a 23 stopniami Celsjusza (na Dolnym Śląsku, w woj. lubuskim i zachodniopomorskim). Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich, tylko na wschodzie północny.

Reklama

W nocy bezchmurnie. Na północnym wschodzie nad ranem lokalnie możliwa mgła z widzialnością od 100 m do 900 m. Temperatura minimalna od 5 do 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny, na Nizinie Szczecińskiej okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

W niedzielę bezchmurnie i słonecznie. Temperatury wahać się będą między 23 a 25 stopniami Celsjusza. Najcieplej będzie w woj. dolnośląskim i lubuskim. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim okresami umiarkowany, na wschodzie północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze wschodni i południowo-wschodni.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne