Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:09

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ostatni tydzień wakacji. Najnowsza prognoza pogody

Pogoda w ostatnim tygodniu wakacji nie będzie nas rozpieszczać. Jak informuje IMGW - Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Skandynawią, co przyniesie ochłodzenie i sporo deszczu, szczególnie na północy kraju. W drugiej połowie tygodnia deszczowa aura zawita jednak także w inne regiony i utrzyma się praktycznie do niedzieli.

Początek ostatniego tygodnia wakacji przyniesie ukojenie po upalnym i burzowym weekendzie. W całym kraju będzie chłodniej - od 22 st. na północy, przez 23-24 st. w centrum, na zachodzie i południu Polski, do 25 st. Celsjusza na wschodzie.

Reklama

Niestety turyści, którzy zdecydowali się spędzić ostatnie dni wakacji nad morzem i na Mazurach muszą się przygotować na sporo deszczu. W poniedziałek padać będzie w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

WTOREK

We wtorek w całym kraju nieco więcej chmur. W województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim sporo deszczu i możliwe burze.

Najchłodniej wciąż będzie na północy, gdzie termometry pokażą od 20 do maksymalnie 21 st. Celsjusza. Nieco cieplej na wschodzie i w centrum - 22 st. Na zachodzie i południu kraju słupki rtęci wzrosną do 23 st. 

ŚRODA

Pochmurna i deszczowa aura nad morzem i na Mazurach utrzyma się niestety także w środę. W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim warmińsko-mazurskim i podlaskim przez cały dzień utrzymywać się będzie całkowite zachmurzenia. Będzie też chłodno - słupki rtęci wskażą maksymalnie 23 st. Celsjusza.

Na pozostałym obszarze kraju większe przejaśnienia i nieco cieplej - od 25-26 st. na zachodzie i wschodzie kraju, przez 27 w centrum, do 28 st. na południu kraju.

CZWARTEK

W czwartek nieco większe przejaśnienia, jednak przelotnych opadów deszczu trzeba się spodziewać już w całym kraju.

Będzie też jeszcze chłodniej. Termometry wskażą od 18-19 st. w Łodzi, Kielcach i Lublinie, do maksymalnie 21 st. na pozostałym obszarze Polski.

PIĄTEK

Niewielka poprawa pogody nastąpi w piątek, jednak najprawdopodobniej to będzie jedyny dzień bez deszczu. Niewielkie opady spodziewane są jedynie w województwie zachodniopomorskim.

Najchłodniej na północy kraju - 21 st., nieco cieplej na wschodzie i w centrum - od 23 do 24 st., do 25-26 st. na południu i zachodzie.

Ostatni weekend wakacji upłynie niestety pod znakiem chmur i opadów deszczu, które prognozowane są na obszarze całego kraju. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje