Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:19

6:25 18:30

18:435:12

8°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr WNW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
8% normy
Jutro 12°C 2°C
Środa 14°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Orkan Barbara nad Polską. Powieje nawet do 120 km/h

Szalejący nad Polską orkan Barbara spowodował bardzo poważne straty. Wichura zrywała linie energetyczne i łamała drzewa. Straży musieli interweniować już ponad 1250 razy. Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia wydano dla całego kraju. Najbardziej zagrożone są obecnie regiony północne, ale orkan będzie przesuwał się w stronę południa kraju.

Orkan Barbara szaleje nad Polską od wczoraj. Najbardziej niebezpiecznie jest obecnie w regionach północnych, gdzie do akcji musieli wkroczyć strażacy. Najczęściej usuwali połamane przez wichurę konary drzew i pozrywane linie energetyczne. W sumie służby interweniowały ponad 1250 razy.

Reklama

Dwie osoby zostały lekko poszkodowane w Czerwonaku w Wielkopolsce, gdzie na jadący samochód przewróciło  się drzewo. Najwięcej awarii energetycznych jest na Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim oraz w Wielkopolsce.

Najmocniej wieje w strefie przybrzeżnej. Synoptycy ostrzegają, że wiatr może tam osiągać w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia - przewiduje ono możliwość wystąpienia alarmowych poziomów stanów wody - oraz meteorologiczne 2. stopnia. Dla strefy brzegowej w woj. pomorskim wydano ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia.

Alerty pierwszego stopnia w pozostałych regionach

W pozostałych regionach kraju obowiązują alerty pierwszego stopnia:

- w południowej części woj. zachodniopomorskiego wiatr może osiągać w porywach do 90 km/h - w woj. warmińsko-mazurskim może powiać w porywach nawet do 85 km/h

- w woj. podlaskim wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h

- w województwach: lubuskim,  kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i łódzkim ma wiać w porywach do 90 km/h, a nawet do 100 km/h.

- w woj. mazowieckim ma wiać w porywach od 75 km/h do 85 km/h

- w woj. lubelskim powieje od 70 km/h do 80 km/h

- w woj. świętokrzyskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim i małopolskim wiatr będzie osiągał w porywach do 88 km/h

- w woj. podkarpackim powieje w porywach do 80 km/h

Prognozy pogody na najbliższe dni

Silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę, dokuczy również w górach. W Karpatach możliwe są także zawieje śnieżne. W górach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 10 centymetrów. W pozostałych regionach popada deszcz połączony ze śniegiem i deszcz. Utrzyma się duże zachmurzenie. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie w regionach zachodnich. Termometry wskażą od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku, Krakowie i w Rzeszowie do nawet 7 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie.W nocy silny wiatr się utrzyma, zwłaszcza w górach, gdzie w porywach powieje nawet do 100-110 kilometrów na godzinę. Tam też popada śnieg i możliwe są zawieje śnieżne. W pozostałych regionach powieje maksymalnie do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami, zwłaszcza w górach, chwyci mróz, sięgający minus 5 stopni Celsjusza.


Środa wyraźnie chłodniejsza. Termometry wskażą od 1 st. Celsjusza w Rzeszowie oraz w Krakowie do 6 stopni Celsjusza w Szczecinie. Chwil ze słońcem i rozpogodzeń będzie znacznie więcej. Zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Duże utrzyma się jedynie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz Podlasiu poprószy śnieg. Z kolei na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Śląsku i na Ziemi Lubuskiej popada deszcz. Wiatr nadal silny i osiągający lokalnie w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę. Najmocniej powieje w górach.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL