Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:51

5:39 17:49

7:1621:17

-1°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -7°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr NNW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

66
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
185% normy
pm 10
148% normy
Jutro 3°C -4°C
Czwartek 5°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Orkan "Aleksandra" w Polsce: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

W czwartek do Polski dotrze orkan "Aleksandra", który w ostatnich dniach uprzykrzał życie Brytyjczykom. Najsilniej będzie wiało w piątek - 75 km/h na zachodzie kraju i aż 110 km/h wysoko w górach. Prognozujemy także wzrost temperatur. Będzie - jak na grudzień - wyjątkowo ciepło. W sobotę termometry w Krakowie wskażą nawet 8 stopni Celsjusza.

Europa południowo-zachodnia i wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu znad Morza Norweskiego.

Reklama

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W czwartek prawie w całym kraju zachmurzenie duże. Na rozpogodzenia i chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy Podlasia, Warmii i Mazur i Mazowsza. Opady deszczu prognozujemy natomiast w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, 2 stopnie w Warszawie, w woj. łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim, 3 st. na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, Szczecinie, a także w Małopolsce, do 4 stopni w Zielonej Górze, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Ostrzegamy przed wiatrem, który na wybrzeżu będzie umiarkowany wzmagający się do dość silnego, w porywach do 70 km/h. W pozostałych regionach wiatr słaby i umiarkowany od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h. Wiatr południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr zachodni, w Sudetach silny i bardzo silny, po południu w porywach do 100 km/h, a w Tatrach dość silny, później silny, wieczorem w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady: w zachodniej połowie kraju - deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, we wschodniej - śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem. Wysoko w górach okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od minus 3 stopni Celsjusza, minus 1 st. na wschodzie do 2-3 stopni zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w zachodniej połowie kraju do 65 km/h, na wybrzeżu wzmagający się do silnego (do 45 km/h), w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 90 km/h.

W piątek prawie w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami. Dużo chmur prognozujemy tylko w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce. Przelotne opady deszczu wystąpią w Szczecinie i na Pomorzu. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie rano słabe opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 3 stopni na Warmii i Mazurach, Podlasiu i na Podkarpaciu, 4 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 5 stopni na Pomorzu, Mazowszu, w woj. łódzkim, i na Śląsku, 6 stopni wskażą termometry w Małopolsce, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim, i aż 7 st. Celsjusza będzie na Dolnym Śląsku.

Wiatr południowy i południowo-zachodni, dość silny i silny (od 25 km/h do 40 km/h), a na wybrzeżu silny wzmagający się do bardzo silnego (od 35 km/h do 55 km/h). Porywy wiatru od 65 km/h na wschodzie do 75 km/h na zachodzie kraju, na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, a na wybrzeżu do 85 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 110 km/h.

W sobotę nad większością województw pojawią się ciemne chmury i opady - deszczu spodziewamy się w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i we Wrocławiu. Na chwile ze słońcem mogą natomiast liczyć mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia, Pomorza i woj. zachodniopomorskiego.

Temperatura maksymalna od 4 st. w Szczecinie, północnym wschodzie i na Podkarpaciu, 5 st. na Pomorzu, w woj. łódzkim i na Lubelszczyźnie, 6 stopni na Śląsku, Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim, 7 st. na Dolnym Śląsku, do nawet 8 stopni Celsjusza w Małopolsce.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL