Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:42

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NW 15 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
38% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Orkan "Aleksandra" nad Polską. Powieje nawet do 120 km/h

Orkan "Aleksandra", który dotarł do Polski, ma nie być aż tak niebezpieczny, jak wcześniej przypuszczano, jednak należy zachować wyjątkową ostrożność. Synoptycy nadal ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem, który będzie osiągał w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku województw. ​Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę. Wichury mogą łamać drzewa, uszkodzić linie energetyczne, a nawet zrywać dachy - przestrzegają służby.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie spadać.
Piątek bardzo wietrzny, zwłaszcza w strefie nadmorskiej oraz w górach. Tam w porywach  powieje nawet do 120 kilometrów, w pozostałych regionach do 70 kilometrów na godzinę. IMGW wydało już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Dotyczą one Pomorza, Kujaw i województw południowych. Służby ostrzegają, że wichury mogą łamać drzewa, uszkodzić linie energetyczne czy nawet  zrywać dachy. Na wybrzeżu niewykluczone są również burze.  Ciepło. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do nawet 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Do dużego wzrośnie jedynie na  Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce oraz na Zachodnim Pomorzu. Na Pomorzu spodziewane są także opady deszczu. 

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę silny wiatr się utrzyma, zwłaszcza na wybrzeżu, gdzie będzie osiągał w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Bardzo mocno powieje również w w województwach południowych  - nawet do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach powieje do 70 kilometrów na godzinę. Stosunkowo ciepło. Termometry wskażą od 1 st. Celsjusza do 6 st. Celsjusza. Na ogół  pochmurno. Lokalnie spodziewane są opady deszczu.

W sobotę wiatr ma już nieco tracić na sile, ale nadal miejscami może być niebezpiecznie. Najsilniejszych porywów - do 80 kilometrów na godzinę - należy spodziewać się w strefie nadmorskiej oraz w województwach południowych. Jeszcze cieplej. Termometry wskażą od 4 st. Celsjusza w Olsztynie do nawet 8 st. Celsjusza we Wrocławiu. Najwięcej rozpogodzeń oraz przejaśnień spodziewanych jest na krańcach południowo-wschodnich oraz na Pomorzu. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego, spodziewane są też opady deszczu. 

Niedziela ma przynieść znacznie słabsze porywy wiatru. Na niebie pojawi się też zdecydowanie więcej słońca. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Tam też spodziewane są opady deszczu. Nadal ciepło. Na termometrach zobaczymy od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 5 stopni Celsjusza w Szczecinie.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy