Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:20

06:37 18:13

18:36 05:40

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr NE 17 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Opolskie: Wody w rzekach stopniowo opadają

Wody w rzekach na Opolszczyźnie stopniowo opadają - wynika z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK). Stan alarmowy jest przekroczony tylko na Odrze w Brzegu, gdzie w nocy poziom wody jeszcze rósł, oraz przy ujściu Nysy Kłodzkiej.

Według dyżurnego WCZK Jarosława Marcinków w poniedziałek rano stan Odry w Brzegu może podwyższyć się bardzo nieznacznie, bo fala wezbraniowa mija miasto, ale potem zacznie opadać. Woda przy ujściu Nysy Kłodzkiej zaczęła opadać w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Reklama

W pozostałych miejscach regionu stany wód obniżyły się już poniżej stanów ostrzegawczych - np. na Złotym Potoku w Jarnołtówku, Białej Głuchołaskiej w Głuchołazach, Nysie Kłodzkiej w Skorogoszczy czy na Odrze w Koźlu lub Opolu. Poziomy ostrzegawcze przekroczone są jeszcze na Opawie w Branicach i Branicach Młynie, na Odrze w Krapkowicach i Osobłodze w Racławicach Śląskich. We wszystkich tych miejscach woda jednak stopniowo obniża się.

Według prognoz w poniedziałek nad Opolszczyzną mogą pojawić się jeszcze przelotne opady deszczu i burze, ale nie powinno to znacząco wpłynąć na sytuację hydrologiczną.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: stan alarmowy | Odra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje