Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:13

6:40 17:01

9:1223:26

-3°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -7°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr ENE 13 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
153% normy
pm 10
127% normy
Jutro -2°C -7°C
Piątek -2°C -8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Opady śniegu, zawieje i zamiecie, silny wiatr. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, silnym wiatrem oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Ostrzeżenia dla 14 województw będą obowiązywać od jutra od godz. 7.30 do piątkowego poranka.

Dla województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h/ W rejonach podgórskich może wiać z prędkością do 100 km/h. 

W województwie dolnośląskim obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Wiatr powieje z prędkością od 30 km/h do 45 km/h, a w porywach do 90 km/h. 

W Sudetach i Przedgórzu Sudeckim, na wysokości powyżej 500 m n.p.m, mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne oraz opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami wyniesie 10 cm. 

Intensywne opady śniegu wystąpią też na Mazowszu. Może tam spaść od 5 do 10 cm śniegu. Towarzyszyć im będą zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 70 km/h. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano także dla województw: lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Z kolei ostrzeżenie przed opadami śniegu będzie obowiązywać na Podlasiu.

W województwach lubuskim, opolskim, łódzkim, wielkopolskim i świętokrzyskim będzie wiało. Średnia prędkość wiatru na tych obszarach wyniesie od 30 km/h do 45 km/h. Lokalnie porywy wiatru mogą sięgać od 90 do 100 km/h.

Reklama

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama