Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:40

7:37 15:55

0:062:00

3°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1005 hPa
 • Wiatr SSW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
89% normy
pm 10
65% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Opady deszczu i burze. Najnowsza prognoza pogody

Wakacje w pełni, jednak pogoda nas nie rozpieszcza. Niestety, na minimalną poprawę aury możemy liczyć dopiero od czwartku. IMGW wydał ostrzeżenia aż dla 13 województw.

Wtorek w całym kraju pochmurny i deszczowy. Praktycznie w całej Polsce mogą wystąpić gwałtowne burze.

Reklama

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed deszczem i gwałtownymi burzami dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy województw śląskiego i małopolskiego, gdzie zagrożenie intensywnymi opadami deszczu i burzami osiągnęło we wtorek drugi stopień.

Termometry w całym kraju pokażą powyżej 20 st. Celsjusza. Najchłodniej na południu i zachodzie, 21 st. Nieco cieplej na w centrum i na wschodzie - około 23 st. Najcieplej na północy i północnym-wschodzie, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 24 st. Celsjusza.

Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywy mogą osiągnąć do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, mogą wystąpić burze spore opady deszczu, szczególnie na Opolszczyźnie. Temperatury wahać się będą od 15 do 19 st. na północy i w centrum, 12-15 na południu kraju i w górach.

ŚRODA

Nieprzyjemnie, a nawet nieco gorzej zapowiada się środa. Z prognoz IMGW wynika, że zagrożenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia gwałtownych burz i intensywnych opadów deszczu utrzyma się w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Większą ostrożność powinni zachować mieszkańcy Mazowsza i Lubelszczyzny, gdzie prognozuje się zagrożenie drugiego stopnia.

Nieco spokojniej na zachodzie, choć i tam nie ma co liczyć na większe przejaśnienia.

Temperatury wahać się będą o 21 st. na południu, 23-24 na zachodzie i w centrum. Najcieplej na wschodzie, gdzie termometry pokażą nawet 28 st. Celsjusza.

CZWARTEK

W czwartek najprawdopodobniej nieco spokojniej. Zagrożenie meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z możliwością wystąpienia burz i intensywnych opadów deszczu obowiązywać będzie jedynie na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

W pozostałych częściach kraju pojawią się większe rozpogodzenia.

Najchłodniej w województwach małopolskim i śląskim - tam maksymalnie 21 st. 23 st. pokażą termometry w Wielkopolsce, 24 w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i pomorskim, a na 25 st. mogą liczyć mieszkańcy województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Najcieplej w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 27 st. Celsjusza.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama