Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:17

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Ok. 3,2 mln zł potrzebują gminy na zasiłki celowe w związku z nawałnicami

Ok. 3,2 mln zł to wysokość zapotrzebowania zgłoszonego przez gminy woj. śląskiego na wypłatę zasiłków celowych do 20 tys. zł w związku z nawałnicami, jakie miały miejsce w czerwcu.

Jak poinformował w środę Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, po weryfikacji zgłoszeń zasiłki celowe zostaną przekazane osobom i rodzinom poszkodowanym w nawałnicach.

Zasiłek celowy w wys. do 20 tys. zł będzie można przeznaczyć na remont budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który został zniszczony lub uszkodzony w wyniku silnych wiatrów - huraganu, trąby powietrznej - jak również intensywnych opadów deszczu, gradobicia, powodzi lub osuwisk ziemi.

Pomoc przyznawana jest niezależnie od kryterium dochodowego oraz od odszkodowania przysługującego z tytułu ubezpieczenia budynku bądź lokalu mieszkalnego od skutków klęsk żywiołowych. Zasiłki nie mają charakteru odszkodowania, jest to świadczenie wypłacane na zasadach określonych w pomocy społecznej.

Reklama

Dotąd gminy zgłosiły, że w wyniku czerwcowych nawałnic zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 511 budynków lub lokali. Największe zapotrzebowanie na zasiłki celowe zgłosiły m.in. gminy Rybnik, Tychy, Żory, Jaworzno.

Kwota 3,2 mln zł nie obejmuje potrzeb po nawałnicach, które miały miejsce m.in. w powiecie pszczyńskim z poniedziałku na wtorek.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ulewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy