Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:44

7:03 17:40

14:2222:44

5°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
171% normy
pm 10
137% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ok. 3,2 mln zł potrzebują gminy na zasiłki celowe w związku z nawałnicami

Ok. 3,2 mln zł to wysokość zapotrzebowania zgłoszonego przez gminy woj. śląskiego na wypłatę zasiłków celowych do 20 tys. zł w związku z nawałnicami, jakie miały miejsce w czerwcu.

Jak poinformował w środę Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, po weryfikacji zgłoszeń zasiłki celowe zostaną przekazane osobom i rodzinom poszkodowanym w nawałnicach.

Zasiłek celowy w wys. do 20 tys. zł będzie można przeznaczyć na remont budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który został zniszczony lub uszkodzony w wyniku silnych wiatrów - huraganu, trąby powietrznej - jak również intensywnych opadów deszczu, gradobicia, powodzi lub osuwisk ziemi.

Reklama

Pomoc przyznawana jest niezależnie od kryterium dochodowego oraz od odszkodowania przysługującego z tytułu ubezpieczenia budynku bądź lokalu mieszkalnego od skutków klęsk żywiołowych. Zasiłki nie mają charakteru odszkodowania, jest to świadczenie wypłacane na zasadach określonych w pomocy społecznej.

Dotąd gminy zgłosiły, że w wyniku czerwcowych nawałnic zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 511 budynków lub lokali. Największe zapotrzebowanie na zasiłki celowe zgłosiły m.in. gminy Rybnik, Tychy, Żory, Jaworzno.

Kwota 3,2 mln zł nie obejmuje potrzeb po nawałnicach, które miały miejsce m.in. w powiecie pszczyńskim z poniedziałku na wtorek.

Dowiedz się więcej na temat: ulewa

Reklama

Reklama