Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:30

06:17 19:03

10:09 03:36

6°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr S 6 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
28% normy
Jutro 13°C 9°C
Piątek 15°C 8°C

Ofensywa mrozu jeszcze się nie skończyła. Tu uderzy z dużą mocą

W środę Polska pozostanie pod wpływem potężnego antycyklonu Elisabeth. „Elżbieta” przynosi ze sobą dotkliwe zimno, o czym mogli się już przekonać mieszkańcy niektórych rejonów Polski. Czy temperatura spadnie poniżej -20 st.C? Sprawdzamy.

Najpierw "Bestia ze wschodu"a teraz antycyklon "Elżbieta". W ostatnich tygodniach prognozy IMGW nie napawają optymizmem. Ze względu na zapowiedzi meteorologiczne należy przygotować się na siarczyste mrozy. Gdzie się pojawią?

Wyż "Elżbieta" ma wpłynąć na wystąpienie niskich temperatur, a także surowego mrozu w czasie nocy. Wraz z antycyklonem może pojawić się rekord ciśnienia. W centrum ma to być nawet pułap 1050 hPa.

Reklama

Temperatura -20 stopni Celsjusza. W niektórych rejonach Polski już się pojawiła

Noc z 6 na 7 lutego należała do jednych z najzimniejszych, które wystąpiły w aktualnej fali ochłodzenia. W niektórych rejonach Polski temperatura spadła znacznie poniżej -20 stopni Celsjusza. Gdzie zanotowano największy mróz?

Czytaj również: Pogoda długoterminowa Mrozy na 16, 25 i 45 dni - Interia

Temperatura spadła najniżej na południowej części Małopolski na biegunie zimna. Znajduje się on niedaleko Czerwonych Wierchów w Tatrach. Odnotowano tam mróz na poziomie -28,5 st. C.

Pogoda na dziś: tu jest zimno

Nad krajem zalega arktyczne powietrze. Dziś w nocy pojawiły się dwucyfrowe mrozy. Zimno było szczególnie za zachodzie kraju. Największy mróz odnotowano w rejonie Jeleniej Góry, gdzie na termometrach było -13 st. C.

Czytaj również: Pogoda. Silne mrozy w Polsce. Termometry wskażą nawet do -21 stopni

Dziś przez cały dzień mróz utrzyma się na południowym wschodzie. Minimalna temperatura to -5 st. C. Z kolei na zachodzie kraju termometry pokażą nawet 3 st. C, zatem pokrywa śnieżna zacznie powoli topnieć.

Kolejna noc z mrozem na południu

Dwucyfrowe mrozy w nocy z  8 na 9 lutego utrzymają się w południowej części Polski. IMGW wydało prognozę ostrzeżeń meteo 1. stopnia dotyczące silnych mrozów dla małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz części śląskiego. Tu temperatura może spaść do 15 kresek poniżej zera. 

W czwartek w ciągu dnia mogą pojawić się rozpogodzenia, co prawdopodobnie podwyższy nieco temperaturę w kilku regionach na południu i południowym wschodzie kraju.

Czytaj również: 

Odnotowano -28,5 stopnia. Szykujcie się na potężne mrozy

Pogoda: Zima nie odpuszcza. Temperatura spadnie do -19°C

Bywało nawet -41 stopni Celsjusza. A co przyniesie "bestia ze wschodu"?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | silny mróz | antycyklon | pogoda | Pogoda Interia | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy