Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:38

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
84% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ocieplenie dopiero w przyszłym tygodniu

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Pogoda nieznacznie poprawi się dopiero w weekend - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

Zdaniem Julity Cedzyńskiej-Ziemby, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogoda będzie stopniowo się poprawiała w przyszłym tygodniu, ale nie należy się spodziewać gwałtownego ocieplenia.

Prognoza pogody na dziś i jutro

Reklama

Polska północna pozostaje w zasięgu klina wyżu z centrum nad południową Szwecją, zaś południe kraju jest pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Bałkanów. Na przeważającym obszarze kraju zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południowy wschód kraju napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W środę na wybrzeżu, Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, miejscami duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite i przemieszczające się z południa na północ opady śniegu, które na południowym wschodzie będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem, a na Podkarpaciu w opady deszczu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: na południu województwa dolnośląskiego, w województwach: opolskim, śląskim, małopolskim, łódzkim oraz mazowieckim i północy lubelskiego od 3 cm do 10 cm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 0 st do 3 st.C, tylko na wybrzeżu i Pomorzu oraz Podkarpaciu cieplej, od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy deszcz i deszcz ze śniegiem

W nocy zachmurzenie całkowite, jedynie na północy kraju początkowo wystąpią większe przejaśnienia. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznące. Na pozostałym obszarze Polski opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 1 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -3 st.C do 0 st.C, tylko na Podkarpaciu około 1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-wschodni.

A w czwartek...

W czwartek zachmurzenie całkowite, a miejscami duże. Na południowym wschodzie kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 0 st.C do 5 st.C. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na wybrzeżu dość silny, porywisty, północno-wschodni. Na północy kraju wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Zima dziesiątkuje dziką zwierzynę

Przeciągająca się zima dziesiątkuje dziką zwierzynę. - Obserwujemy już liczne ofiary przedłużającego się mrozu. Zwierzęta są bardzo osłabione i często padają łupem dzikich psów. Szczególnie narażone są sarny - powiedział gazecie Krzysztof Kamiński, naczelnik wydziału hodowli lasu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Prawdopodobnie ostra zima spowoduje zakłócenia w rozrodzie zwierząt. Nie wiadomo, czy słynna dzięki transmisji na żywo para bielików z Kutna w tym roku złoży jaja i wychowa młode, gdyż ciągle nie zasiedliła gniazda.

Mrozy dziesiątkują także wczesne mioty zajęcy i dzików.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL