Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:15

04:44 20:40

22:05 06:52

17°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 25°C 16°C
Czwartek 24°C 15°C

Ochłodzenie postępuje. Burze skupią się w jednej części kraju

Robi się coraz chłodniej. Nad morzem w ciągu dnia będzie nie więcej niż 16 stopni. Czeka nas pochmurny i deszczowy dzień, z burzami na Pomorzu. W Karkonoszach z kolei można się spodziewać krupy śnieżnej. Sprawdź prognozę pogody na wtorek.

Po bardzo burzowym poniedziałku, który zaowocował między innymi wydaniem ostrzeżenia burzowego najwyższego stopnia, wtorek przyniesie wyraźne uspokojenie. Burze i ulewy jednak nie znikną i miejscami wciąż mogą dać się we znaki - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda we wtorek chłodniejsza i deszczowa

Wtorek będzie pochmurny z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie w południowej połowie Polski.

Pogoda na północy i wschodzie kraju będzie zdecydowanie mniej przyjazna, z przelotnymi opadami deszczu, a po południu również z lokalnymi burzami. Podczas tych burz wiatr w porywach może osiągać prędkość do 65 km/h. W Sudetach może powiać do 70 km/h. W Karkonoszach z kolei możliwa będzie krupa śnieżna.

W niektórych miejscach na północy, wschodzie i południu może mocniej popadać. Suma opadów może tam wynieść do 15 mm, a na Warmii i Mazurach lokalnie do 20 mm.

Dzień będzie chłodny: nad morzem można się spodziewać 16 stopni Celsjusza, w centrum około 20 stopni, zaś na wschodzie do 23 stopni Celsjusza.

Gdzie jest burza we wtorek? Jest alert IMGW

Burze mogą się pojawić przed południem na wschodzie oraz po południu i wieczorem przede wszystkim na północy kraju. Na szczęście nie będą one zbyt gwałtowne. Mogą przynieść opady do 30 mm i lokalnie drobny grad.

Z powodu tych zjawisk obowiązuje alert IMGW pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego oraz wschodniej części województwa zachodniopomorskiego (powiaty: sławieński, koszaliński, Koszalin, białogardzki i szczecinecki).

Na Pomorzu ostrzeżenia obowiązują do godz. 18:00 we wtorek.

Sprawdź też: Ibiza w Polsce? Zaledwie 2 godziny od stolicy

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy