Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:36

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ochłodzenie i opady śniegu. Prognoza pogody

Czekają nas białe dni. Synoptycy prognozują, że w całej Polsce posypie śnieg. Z dnia na dzień będzie też nieco chłodniej.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, centralna oraz częściowo południowa Europa znajduje się pod wpływem płytkiego układu niskiego ciśnienia z ośrodkami nad północno-zachodnią Polską oraz Czechami, pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu wyżów znad północnego Atlantyku i zachodniej Rosji. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany niż. Wschodnia połowa kraju pozostaje w strefie frontów atmosferycznych. Jesteśmy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim, na wschodzie cieplejszym.

Środa, 6 stycznia

Reklama

Dzisiaj w całym kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie całkowite. 

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią niemal w całej Polsce. 

Sucho będzie jedynie w województwach mazowieckim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Tam również będzie najcieplej, do 5 st. C. Przymrozki możliwe na zachodzie. 

Wiatr na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich i południowych. 

IMGW w środę po południu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w trzech województwach. Alert dotyczy wschodu woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza.

Jak wyjaśnia IMGW, na tym obszarze prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 15cm. W kolejnych dniach opadów śniegu należy spodziewać się także na Warmii i Mazurach, Podlasiu, w centrum kraju, Wielkopolsce oraz w woj. zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

W czwartek czeka nas ochłodzenie. Sprawdź prognozę na następnej stronie!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama