Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:51

07:10 17:31

17:45 06:35

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr SW 18 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
42% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

Ochłodzenie i deszcz. Prognoza pogody

W sobotę, niemal w całej Polsce, utrzymają się wiosenne temperatury, ale w niedzielę przyjdzie ochłodzenie. W poniedziałek w części kraju termometry pokażą zero stopni.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie Wyspy Brytyjskie oraz krańce wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów. 

Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południu kraju zaznaczać się będzie wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Sobota

W sobotę w całym kraju ciepło. W Warszawie, Wrocławiu i Krakowie termometry pokażą aż 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północy Polski. W rejonie Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna i Białegostoku temperatura wyniesie 6 kresek powyżej zera.

Spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami na wschodzie, południu i północy możliwe słabe opady deszczu.

Reklama

Niedziela

W niedzielę w północnej części kraju wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Rano mogą pojawić się lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. 

W centralnej i północnej Polsce ochłodzenie. W Olsztynie temperatura wyniesie 2 stopnie Celsjusza. W Białymstoku, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu termometry pokażą 3 kreski powyżej zera.

Nadal ciepło będzie na południu kraju. W Rzeszowie słupki rtęci dobiją nawet do 9 kresek powyżej zera.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

Poniedziałek

W poniedziałek ochłodzenie dotrze też do południowej części kraju. W Krakowie, Katowicach i Rzeszowie termometry pokażą 5 stopni Celsjusza. Zimno będzie w centralnej Polsce. Na Mazowszu, w Wielkopolsce, w Łódzkiem i na Lubelszczyźnie temperatura wyniesie tylko 1 stopień, a w Białymstoku O stopni Celsjusza.

Na południu możliwe opady deszczu, a w rejonie Łodzi może popadać deszcz i śnieg.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne