Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:41

04:45 20:39

22:18 08:24

25°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr WNW 13 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Niż przejmuje kontrolę. Warunki będą się pogarszać

Pogoda w środę nie każdemu przypadnie do gustu. Musimy się pogodzić z ciemniejszymi chmurami, przelotnym deszczem oraz ochłodzeniem. Nie powinniśmy się spodziewać temperatur wyższych niż 21 stopni Celsjusza. Miejscami pojawią się też burze, które mogą przynieść drobny grad. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Nad naszą częścią Europy rozbudowuje się rozległy niż z ośrodkiem nad Skandynawią. Polska znajduje się w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim więc temperatury w ciągu dnia nie będą imponujące - wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda z deszczem i ochłodzeniem

W wielu miejscach kraju niebo dalej będzie zasnute chmurami i przelotne opady deszczu nie będą niczym wyjątkowym. Na Pomorzu po południu mogą pojawić się burze, które przyniosą opady do 10 mm, a lokalnie również drobny grad - informuje IMGW.

Będzie dosyć chłodno, zwłaszcza na Helu i na terenach podgórskich Karpat: 15 st. C. W centrum można liczyć na około 19 stopni, zaś na Podlasiu i Mazowszu będzie nie więcej niż 21 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz może w porywach osiągać prędkość do 65 km/h.

Pogoda będzie się zmieniać

Pogoda w ciągu dnia będzie skomplikowana. Na Pomorzu warunki będą przeważnie obojętne, jednak okresowo w trakcie burz pogorszą się do niekorzystnych.

Na południowym wschodzie Polski początkowo korzystne warunki będą się stopniowo pogarszać i wieczorem zmienią się na niekorzystne. Powodem będzie nasuwająca się od zachodu strefa zachmurzenia i opadów.

W reszcie kraju pogoda przez większość dnia będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka.

Sprawdź też: Najlepszy japoński model prognozuje lato dla Europy. Nie ma z czego się cieszyć

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy