Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:48

04:37 20:47

19:04 01:00

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr WNW 18 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
19% normy
pm 10
11% normy
Jutro 28°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Niż Nadia nad Polską. IMGW: Możliwe opady

Początek tygodnia zapowiada się chłodno, z możliwymi opadami śniegu. Jak tłumaczy synoptyk IMGW, wszystko z powodu niżu Nadia, który powoli opuszcza granice Polski. Z prognoz wynika, że pogoda w najbliższych dniach będzie mniej niebezpieczna niż w weekend.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek niż Nadia powoli będzie opuszczał granice Polski. Jak zaznacza Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w najbliższych dniach pogodę w kraju będzie kształtował płytki niż.

Zobacz też: Możliwa cofka i podtopienia. Alerty najwyższego stopnia

Niż Nadia nad Polską. IMGW prognozuje

- Niż, pod wpływem którego znajdziemy się w poniedziałek, nie będzie niósł ze sobą tak gwałtownych zjawisk, z jakimi mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich dwóch dni - podkreśliła Łapińska.

Reklama

Jak dodaje synoptyk IMGW, w poniedziałek czeka nas sporo chmur, ale z dużą ilością przejaśnień - przede wszystkim na Lubelszczyźnie i na Pomorzu. - We wschodniej połowie kraju temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie ujemna w okolicach minus jednego, dwóch stopni Celsjusza. W centrum spodziewamy się około jednego, a na zachodzie dwóch, trzech stopni Celsjusza na plusie - zaznaczyła.

Zobacz też: Bilans nawałnic nad Polską. 27-latek zginął przygnieciony drzewem

Niż Nadia nad Polską. IMGW: Możliwe opady

Według prognoz wiatr się uspokoi, chociaż na wschodzie będzie jeszcze porywisty i wiejący z prędkością do 60 km/h. - Na pozostałym obszarze będzie wiatr słaby, umiarkowany, chwilami porywisty, wiejący z siłą do 30 km/h" - powiedziała Ewa Łapińska.

Jak dodała, noc z poniedziałku na wtorek będzie pochmurna, z przejaśnieniami. Miejscami możliwe są opady od dwóch do czterech cm śniegu. W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus siedmiu stopni na Suwalszczyźnie i Podhalu, minus trzech stopni w centrum do około zera nad morzem.

Zdaniem synoptyków najbliższe dni trudno będzie określać mianem typowej zimy. W dzień prognozowane są niewielkie temperatury dodatnie, a w nocy równie niewielkie mrozy. W całym kraju możliwe będą opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy