Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:18

05:24 19:44

17:07 04:45

6°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr N 22 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
19% normy
Jutro 6°C 0°C
Wtorek 11°C 4°C

Niż Luciano daje się we znaki. Jaka pogoda będzie w piątek?

Dla tych, którzy wyjechali nad morze, pogoda nie jest łaskawa. Niż Luciano wciąż im psuje urlop - mówi meteorolog i rzecznik prasowy IMGW Grzegorz Walijewski. Po chłodnej nocy z czwartku na piątek wkroczy do Polski od południowego zachodu cieplejsze powietrze. Przyniesie z sobą jednak również burze - ostrzega.

- Niż "Luciano" - bo tak nazwali go niemieccy meteorolodzy - cały czas oddziałuje na pogodę nad Polską. Najbardziej będzie to odczuwalne w Polsce północnej. Od zachodniopomorskiego, poprzez pomorskie, po podlaskie - wyjaśnia Walijewski.

Tam po południu wciąż duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu, a mogą się trafić także burze; choć słabe, to jednak pojedyncze wyładowania atmosferyczne trochę postraszą.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Na północy będzie chłodno, bo od 18 do 20 stopni. Również taka temperatura jest spodziewana w warmińsko-mazurskim i podlaskim. W centrum kraju już trochę cieplej, czyli ok. 21 - 22 stopni. Natomiast najcieplej będzie na południowym wschodzie, na Podkarpaciu do 23 - 24 stopni C.

Reklama

Niestety, na północy dość silny wiatr wiejący ze średnią prędkością ok. 40 km/h, a w porywach nawet 70 km/h. Dodatkowo spowoduje on, że będziemy odczuwali jeszcze niższą temperaturę.

W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, pojawi się słońce - zdecydowanie lepsza aura.

Chłodna noc, możliwe burze

Noc z czwartku na piątek będzie raczej chłodna. Temperatura minimalna od 9 stopni w obszarach podgórskich; ok. 10 stopni w Polsce południowo-wschodniej i na wschodzie, w centrum ok. 14 - 15 stopni, a najcieplej na północy kraju, nad morzem ok. 15-16 stopni. Tam stosunkowo ciepłe noce są wynikiem oddziaływania morza.

- W pierwszej połowie nocy mogą się pojawić burze, ale będą one bardzo słabe z opadami do 25 mm/mkw. - informuje Walijewski.

Na Pomorzu wiatr będzie słabł, porywy do 65 km/h. Natomiast w Sudetach powieje silniej, ponieważ nasunie się troszkę inna masa powietrza - w porywach z prędkością 80 km/h.

W piątek w całym kraju zachmurzenia będą raczej durze z przejaśnieniami w Polsce centralnej i wschodniej. Tutaj będzie więcej słońca.

Natomiast od południowego zachodu wkracza inne powietrze, które przyniesie ocieplenie, choć na początku również burze. Należy się ich spodziewać w woj. śląskim, dolnośląskim i opolskim, lubuskim, a także wielkopolskim. Później - po południu - mogą dotrzeć do centralnych części kraju, a nawet nad Suwalszczyznę.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Burze nie będą niosły z sobą groźnych zjawisk atmosferycznych. Może spaść do 15 mm/mkw., a porywy wiatru do 70 km/h i raczej bez gradu.

Ciepło zacznie się robić od Lubelszczyzny przez Małopolskę po Opolszczyznę. Temperatury od 25 do 26 st. Celsjusza. W centrum ok. 23 st. C, na wschodzie 20 st. C. Cały czas chłodna północ. Na wybrzeżu od 18 do 20 stopni, a do tego wciąż wietrznie. 

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy