Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:37

6:56 15:44

13:0522:33

8°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna 7°C
 • Ciśnienie 1029 hPa
 • Wiatr WNW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
62% normy
Jutro 5°C -4°C
Sobota 4°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Niż Egon nad Polską. Synoptycy ostrzegają

Po cyklonie Dieter, Europę zdominuje niż Egon. Nadciąga on już do Polski i mocno namiesza w pogodzie. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed intensywnymi opadami śniegu i bardzo silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet do 140 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie będzie w Tatrach, Sudetach, Karkonoszach i na wybrzeżu. Niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 995 hPa i będzie powoli rosnąć.

Reklama

Piątek z opadami śniegu niemal w całym kraju. Najmocniej popada na północy kraju i na Podkarpaciu. Na Pomorzu przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 5 centymetrów śniegu, a w Bieszczadach nawet do 10 centymetrów. Mocno dokuczy również wiatr, który będzie osiągał w porywach nawet do 140 kilometrów na godzinę. Tak mocno ma wiać w Karkonoszach. W Tatrach siła wiatru szacowana jest na 120 kilometrów na godzinę, w Sudetach - na 75 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu - do 65 kilometrów na godzinę. Synoptycy ostrzegają też przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Na dużo chwil ze słońcem nie ma co liczyć. Dominować będzie zachmurzenie duże, do umiarkowanego zmaleje jedynie na Pomorzu Zachodnim. Wartości na termometrach na plusie. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 5 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej będzie w Rzeszowie i w Białymstoku - maksymalnie do 1 st. Celsjusza.


Noc z piątku na sobotę pochmurna, ale pojawią się też przejaśnienia. Sypnie też śniegiem.  W Sudetach i w Bieszczadach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -5 stopni Celsjusza do 0 stopni Celsjusza. Dokuczy też silny wiatr.  Wysoko w górach będzie osiągał w porywach do 100 kilometrów na godzinę. 

Sobota również z opadami śniegu. Białego puchu będzie przybywać w całym kraju. Za to chwil ze słońcem będzie nieco więcej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego. Wiatr powinien tracić już na sile. Za to spadną wartości na termometrach, miejscami poniżej zera. Minimalnie wskażą w ciągu dnia od minus 1 stopnia Celsjusza w Katowicach do 0 stopni Celsjusza w Gdańsku.

W niedzielę nad Polskę nadciągną chmury i słońca będzie jak na lekarstwo. Sporadyczne przejaśnienia pojawią się tylko na Pomorzu Zachodnim oraz na Podkarpaciu. Przybywać będzie też białego puchu. Chwyci lekki mróz. Na termometrach zobaczymy minimalnie od minus 2 stopni Celsjusza w Katowicach do 1 stopni Celsjusza w Gdańsku. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama