Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:14

07:31 15:23

16:09 09:05

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr WSW 13 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
34% normy
Jutro 2°C -1°C
Sobota 1°C -2°C

Niskie temperatury w nocy. IMGW ostrzega przed oblodzeniami

W nadchodzących dniach temperatury nie przekroczą 10 stopni Celsjusza, a nocami będą spadać kilka kresek poniżej zera. W niektórych miejscach, szczególnie na południu, termometry pokażą nawet minus 8 stopni Celsjusza. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy.

IMGW wydał we wtorek rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla czterech województw. Alertem objęte są: woj. mazowieckie, woj. lubelskie, woj. łódzkie i część województwa wielkopolskiego.

Zgodnie z prognozą, na tych obszarach, po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu zamarzać będzie nawierzchnia dróg i chodników. 

WTOREK

W wtorek w całym kraju utrzymywać się będzie duże zachmurzenie, jednak nie powinno padać. Jedynie w woj. podkarpackim możliwe przelotne opady śniegu.

Temperatury będą się wahać od 4 st. w Szczecinie, 3 st. w Gdańsku i Wrocławiu, do 0 st. w Krakowie i Rzeszowie. Na pozostałym obszarze kraju 1-2 st. Celsjusza.

Reklama

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie początkowo na wschodzie Polski. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w opady deszczu. Na wschodzie, południu i w centrum kraju możliwe przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź. W drugiej połowie nocy na północnym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna od -5 st. na południowym-wschodzie do -1 st. w centrum i 3 st. na krańcach zachodnich oraz 4 st. nad morzem, na terenach podgórskich Karpat od -8 st. do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

ŚRODA

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie i północy, opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem.

Na krańcach wschodnich możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Z prognoz IMGW wynika, że ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z marznącymi opadami może obowiązywać w województwach: podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i śląskim.

Na północnym-wschodzie kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m.

Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na terenach podgórskich Karpat i na Podkarpaciu do 6 st. na zachodzie i 7 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków zachodnich.

CZWARTEK

W czwartek w całym kraju słonecznie. Jedynie na północy i wschodzie niewielkie zachmurzenie. Nie powinno jednak padać.

Najzimniej w woj. podkarpackim - maksymalnie 1 st., najcieplej w Pomorzu i Dolnym śląsku - do 4 st. Na pozostałym obszarze kraju termometry wskazywać będą od 2 do 3 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy