Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:21

7:03 17:40

14:2222:44

5°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
135% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Niemieccy meteorolodzy: W tym roku może nie być zimy

Przyjdzie jeszcze zima czy od razu nadejdzie wiosna? Wszyscy zadają sobie to pytanie spoglądając na wychodzące z ziemi narcyze, kwitnące stokrotki i prymulki.

Podczas gdy Stany Zjednoczone toną w śniegu, Brazylia poci się w 50-stopniowych upałach, pogoda w Europie środkowej też płata figle. Także na następne dni meteorolodzy przewidują temperatury wyraźnie powyżej zera, mogące w niektórych regionach dochodzić nawet do 15 st. Celsjusza.

Reklama

"Prawdopodobnie taki trend pogodowy utrzyma się dalej. Jak na razie nie ma widoków na nadejście zimy" - zaznacza Simon Trippler z Niemieckiej Służby Meteorologicznej DWD w Offenbachu.

Anomalie w całych Niemczech

Temperatury w Niemczech były w mijający weekend umiarkowane, niż "Christina" na zachodzie Niemiec przyniósł trochę deszczu i wiatru.

W poniedziałek temperatury podniosą się i termometry pokażą od 4 do 14 st. C., we wtorek będzie jeszcze cieplej: od 6 do 15 st. C. - Możliwe, że wtedy ustawią się tory na nadejście zimy, ale na dokładniejszą przepowiednię jest jeszcze za wcześnie - wyjaśnia Trippler.

Ważną datą dla meteorologów jest 6 stycznia. Wedle starych ludowych przepowiedni dzień ten dawał wskazówkę, jaka będzie dalsza zima danego roku. "Jak do Trzech Króli nie ma zimy, to już jej więcej nie zoczymy" - mówi porzekadło. Czyli jeżeli do tego dnia utrzymają się tak łagodne temperatury to - co potwierdzają także statystyki DWD - do końca lutego również nie będzie drastycznego spadku temperatur.

Na narty w Alpy

Do połowy stycznia śniegu można spodziewać się tylko na obszarach Niemiec położonych powyżej 1000 m npm., czyli narciarze skazani są na wyjazdy w Alpy, gdzie w następnych dniach ma spaść do 10 cm nowego śniegu.

Na terenach narciarskich wokół Zugspitze (2962 m npm) warunki dla narciarzy były zupełnie przyzwoite, działały jak dotąd wszystkie wyciągi. Na wierzchołku było 130 cm śniegu. Na Grosser Arber w Lesie Bawarskim - tylko 20 cm.

Małgorzata Matzke/Barbara Cöllen/Redakcja Polska Deutsche Welle.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama