Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:14

06:17 18:41

08:36 19:55

6°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1027 hPa
  • Wiatr W 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Niemieccy meteorolodzy: W tym roku może nie być zimy

Przyjdzie jeszcze zima czy od razu nadejdzie wiosna? Wszyscy zadają sobie to pytanie spoglądając na wychodzące z ziemi narcyze, kwitnące stokrotki i prymulki.

Podczas gdy Stany Zjednoczone toną w śniegu, Brazylia poci się w 50-stopniowych upałach, pogoda w Europie środkowej też płata figle. Także na następne dni meteorolodzy przewidują temperatury wyraźnie powyżej zera, mogące w niektórych regionach dochodzić nawet do 15 st. Celsjusza.

Reklama

"Prawdopodobnie taki trend pogodowy utrzyma się dalej. Jak na razie nie ma widoków na nadejście zimy" - zaznacza Simon Trippler z Niemieckiej Służby Meteorologicznej DWD w Offenbachu.

Anomalie w całych Niemczech

Temperatury w Niemczech były w mijający weekend umiarkowane, niż "Christina" na zachodzie Niemiec przyniósł trochę deszczu i wiatru.

W poniedziałek temperatury podniosą się i termometry pokażą od 4 do 14 st. C., we wtorek będzie jeszcze cieplej: od 6 do 15 st. C. - Możliwe, że wtedy ustawią się tory na nadejście zimy, ale na dokładniejszą przepowiednię jest jeszcze za wcześnie - wyjaśnia Trippler.

Ważną datą dla meteorologów jest 6 stycznia. Wedle starych ludowych przepowiedni dzień ten dawał wskazówkę, jaka będzie dalsza zima danego roku. "Jak do Trzech Króli nie ma zimy, to już jej więcej nie zoczymy" - mówi porzekadło. Czyli jeżeli do tego dnia utrzymają się tak łagodne temperatury to - co potwierdzają także statystyki DWD - do końca lutego również nie będzie drastycznego spadku temperatur.

Na narty w Alpy

Do połowy stycznia śniegu można spodziewać się tylko na obszarach Niemiec położonych powyżej 1000 m npm., czyli narciarze skazani są na wyjazdy w Alpy, gdzie w następnych dniach ma spaść do 10 cm nowego śniegu.

Na terenach narciarskich wokół Zugspitze (2962 m npm) warunki dla narciarzy były zupełnie przyzwoite, działały jak dotąd wszystkie wyciągi. Na wierzchołku było 130 cm śniegu. Na Grosser Arber w Lesie Bawarskim - tylko 20 cm.

Małgorzata Matzke/Barbara Cöllen/Redakcja Polska Deutsche Welle.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Deutsche Welle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama