Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:08

07:24 15:26

07:04 15:46

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
15% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 2°C -1°C

Niemcy: Nadciąga fala upałów. Na termometrach nawet 34 st.

Po względnie chłodnym maju, dokładnie z początkiem czerwca, temperatury nad Renem wyraźnie wzrosną. Już na Dzień Dziecka przewidywana jest fala upałów. Punkt kulminacyjny tropikalnych temperatur nastąpi w następny czwartek.

W piątek na północy Niemiec będzie jeszcze pochmurnie i możliwe są opady deszczu, ale już w nocy piątku na sobotę przejaśni się. Dzień Dziecka będzie suchy i słoneczny. W sobotę słupki rtęci na termometrach zbliżą się do granicy 30 stopni Celsjusza. W niedzielę zaś w Berlinie, Hamburgu, Nadrenii Północnej-Westfalii, we Frankfurcie nad Menem i okolicach mogą ją przekroczyć i sięgnąć 32 stopni. W nocy temperatura nie będzie spadać poniżej 20 stopni.

Wysoka temperatura niesie ze sobą również ryzyko gwałtownych burz, silnych wiatrów i opadów gradu. Na początku jednak tylko na górzystym południu Niemiec.

Reklama

Po weekendzie meteorolodzy zapowiadają w całych Niemczech przelotne opady i burze, które tymczasowo przyniosą ulgę w upałach. Temperatura pozostanie jednak cały czas wysoka - zwłaszcza na wschodzie kraju. Najgoręcej będzie w południowej Brandenburgii - do 32 stopni. W innych częściach kraju - od 25 do 30 stopni. Do czwartku spiekota będzie regularnie przerywana burzami.

Tego dnia ma nadejść fala gorącego powietrza z południa i jeszcze bardziej podnieść słupki rtęci. Największy skwar jest przewidywany w regionie na południe od Berlina - 34 stopnie. Tropikalne temperatury utrzymają się przez pięć dni.

Meteorolodzy spodziewają się, że nadchodzące lato będzie jeszcze bardziej suche i gorące niż w 2018 roku.

Z Berlina Artur Ciechanowicz


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje