Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:34

4:34 20:49

8:4622:57

16°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr WNW 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
46% normy
Jutro 24°C 19°C
Środa 28°C 19°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Niemcy: "Friederike" szaleje. Wiatr do 140 km/h

Nad Niemcami przechodzi orkan „Friederike”. W Nadrenii-Westfalii nie kursują już pociągi, lotniska odwołują loty, a miejscami porywy wiatru są tak silne, że przewracają ludzi.

"Friederike" to lodowa burza i silny wiatr, który dotarł do Niemiec. Służby meteorologiczne ostrzegają, że w niektórych regionach wiatr może osiągnąć siłę orkanu. Niepogodę najdotkliwiej odczuwają mieszkańcy Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Hesji, Turyngii, Saksonii i Saksonii-Anhalt. Śnieg i marznące opady śniegu były już przyczyną wielu wypadków drogowych. 

Nie kursują pociągi

Reklama

W Nadrenii-Westfalii wstrzymany już został całkowicie ruch kolejowy. Wcześniej na torach pojawiły się powalone drzewa.

W wielu miastach zostały zamknięte publiczne parki. Władze Kolonii zaapelowały do mieszkańców także o omijanie lasów i wielkich placów. Plac między zabytkową katedrą a dworcem kolejowym w Kolonii jest częściowo zamknięty, aby chronić przechodniów przed spadającymi elementami elewacji. Porywy wiatru były w tym miejscu tak silne, że przewracały ludzi.

Opóźnienia i odwołane loty

Na wielu trasach w całych Niemczech pociągi kursują z wielkimi opóźnieniami. W Monachium stanęły częściowo koleje podmiejskie. Na lotnisku w Monachium i Duesseldorfie odwołano wybrane loty. Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem do czwartkowego, wczesnego popołudnia pracował bez zakłóceń.

Służby meteorologiczne przewidują jednak, że "Friederike“ nie wyrządzi takich szkód jak "Ksawery" w październiku 2017 roku, w efekcie którego zginęło w Niemczech siedem osób, a ruch kolejowy na północy i wschodzie kraju sparaliżowany na kilka dni.

DPA, AFP / Katarzyna Domagała / polska redakcja Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama