Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:36

04:45 20:39

22:18 08:24

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
22% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Nie chowaj parasola. W sobotę na pewno się przyda

Lato zrobiło sobie wolne? W sobotę trzeba się liczyć z deszczem, a także z burzami, które lokalnie mogą nawet przynieść grad o sporej średnicy. Będzie stosunkowo ciepło: temperatury sięgną nawet 25 stopni Celsjusza, choć w niektórych miejscach będzie wyraźnie chłodniej. Sprawdź prognozę pogody na sobotę przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W pierwszym dniu weekendu Polska pozostanie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Chłodny front atmosferyczny będzie się przemieszczać nad wschodem kraju, przynosząc chłodniejsze powietrze polarne morskie a ciśnienie będzie powoli spadać.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Uwaga na burze z gradem

Pogoda będzie pochmurna, z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, głównie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Lokalnie możliwe będą też opady gradu o średnicy nawet 2-3 centymetrów. Największą aktywność burz synoptycy IMGW prognozują na godziny popołudniowe.

Czytaj: Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś. Sfotografował piorun z odległości zaledwie 18 metrów

W trakcie burz wysokość opadów może wynieść 15-20 mm, a lokalnie nawet do 35 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Sobota będzie ciepła, z temperaturami od 22 do 25 st. C. Najchłodniej będzie nad morzem i na terenach podgórskich: tam termometry pokażą od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Pochmurna noc

W nocy z soboty na niedzielę będzie się utrzymywać umiarkowane i duże zachmurzenie. Możliwe będą opady deszczu a na południowym wschodzie Polski również zanikające burze. W ich trakcie wysokość opadów może wynieść do 20 mm a porywy wiatru osiągną prędkość nawet do 60 km/h.

Sprawdź też: Piorun uderzył w samolot na lotnisku. W środku byli pasażerowie

Temperatura wyniesie od 13 do 16 st. C. Rano na wschodzie mogą się pojawić miejscami krótkotrwałe mgły, które mogą ograniczać widzialność do 200 metrów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | burze nad Polską | gradobicia | ulewy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy