Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:15

5:41 17:47

6:5220:03

-6°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -13°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr NE 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 1°C -6°C
Środa 2°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nawet -7 stopni Celsjusza na Podlasiu. IMGW ostrzega

Nawet do minus 7 stopni Celsjusza może spaść temperatura przy gruncie w nocy z wtorku na środę w Podlaskiem - ostrzegają służby meteorologiczne. To kolejne ekstremum pogodowe w ostatnich dniach w regionie.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega, że w nocy z wtorku na środę temperatura spadnie do minus czterech stopni, a przy gruncie do minus siedmiu. Może się tak zdarzyć w całym regionie. Prawdopodobieństwo wystąpienia takich przymrozków Instytut ocenia na 90 proc.

Reklama

Mróz jest groźny dla upraw roślin, przymrozków obawiają się również sadownicy. Niebezpiecznie może być na drogach, które mogą być śliskie.

We wtorek w regionie pada deszcz, śnieg, deszcz ze śniegiem, jest zimno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosi 5-7 stopni, w pewnym momencie były to 2 stopnie. We wtorek temperatura ma być podobna - 6-9 stopni, ale - jak powiedział PAP dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki "z każdym dniem będzie coraz cieplej".

Ulewa spowodowała zalanie Białegostoku

W niedzielę, w Białymstoku - po bardzo ciepłej sobocie - ulewa spowodowała zalanie miasta. Wiele ulic wyglądało jak potoki, studzienki kanalizacyjne nie nadążały odprowadzać dużej ilości wody, która zalewała piwnice, garaże. W mieście były kłopoty z przejazdem.

Według Biura Prognoz, spadło 87,7 litra wody na metr kwadratowy. To pomiar w stacji meteorologicznej. Deszcz padał przez siedem godzin - najbardziej intensywnie przez dwie. Miesięczna norma dla Białegostoku to 55 litrów deszczu.

"Jest to ogromny rekord. Taki przypadek zdarzył się tylko raz w historii ostatnich obserwacji, ale generalnie jest to ekstremalny opad" - powiedział we wtorek PAP Wiesław Winnicki z białostockiego Biura Prognoz. W 1986 r. w czerwcu, w Białymstoku spadło 90,6 litra wody na metr kwadratowy" - dodał.

Jak podawało w poniedziałek centrum zarządzania kryzysowego, spadło tyle deszczu, ile wynosi norma dla półtora miesiąca - ponad 86 litrów wody na metr kwadratowy, z czego większość w ciągu dwóch godzin.


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama