Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:06

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

​Nawet -34 stopnie. IMGW wydał najwyższy stopień ostrzeżenia

Ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia obowiązują we wschodniej i południowej części Polski. Największy stopień zagrożenia występuje w województwie małopolskim (subregion południowy). Synoptycy zapowiadają na tym obszarze nawet -34 stopnie Celsjusza.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej"- to treść komunikatu, jaki do mieszkańców południowej części województwa małopolskiego kieruje IMGW.

Na tym obszarze prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -30°C do -25°C. Lokalnie w dolinach górskich spadek do -34°C. Wiatr o średniej prędkości do 5 km/h.

Reklama

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje z kolei Bieszczady i Beskid Niski. Prognozuje się tam temperaturę minimalną w nocy od -30°C do -26°C.

W województwach na wschodnim krańcu Polski obowiązuje natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia.

RCB ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również ostrzega przed bardzo niskimi temperaturami i apeluje, by widząc kogoś potrzebującego pomocy jak najszybciej dzwonić pod numer 112.

Minionej doby z powodu wychłodzenia zmarło 7 osób. Mróz spowodował awarie energetyczne - na Śląsku prądu nie ma około 3800 odbiorców.

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy