Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:17

05:28 19:41

14:46 04:27

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr WNW 24 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
17% normy
Jutro 9°C 1°C
Niedziela 7°C 2°C

Nawet 18 stopni na termometrach. Synoptyk: Nie widać mrozu na horyzoncie

​We wtorek na północy Polski możliwe są niewielkie opady deszczu i lekkie zachmurzenie. Na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Obowiązują jednocześnie ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wezbraniem wody w rzekach.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 4 stopni na północnym-wschodzie do nawet 18 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 60 kilometrów na godzinę. Również w kolejnych dniach na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie.

Według Anny Woźniak z IMGW dopiero w piątek dojdzie do niewielkiego ochłodzenia, ale temperatury wciąż będą dodatnie.

- W weekend nieco się ochłodzi, ale nawet mimo iż w górach spadnie śnieg, to ten front nie przyniesie do nas typowej zimowej aury - powiedziała. Zaznaczyła, że poza pasmami górskimi w weekend na pozostałym obszarze kraju temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia.

Reklama

Huśtawka pogodowa, mrozów nie widać

- Od poniedziałku znów nastąpi ocieplenie, a co będzie dalej - to zobaczymy - przyznała. - Na razie widać huśtawkę pogodową, teraz mamy ciepło, na weekend ochłodzenie, następnie od początku przyszłego tygodnia znów ocieplenie na około trzy dni. I tak na zmianę - dodała.

Zapytana, co z prognozowaną na początku miesiąca drugą falą mrozów, która miała nastąpić pod koniec lutego, synoptyk IMGW-PIB odparła: "Mrozy na koniec lutego? Powiem szczerze, nie widać ich na horyzoncie".

Niebezpiecznie rośnie poziom wód w rzekach

Napływ ciepłego powietrza powoduje jednak gwałtowne topnienie pokrywy śnieżnej, a co za tym idzie wzrost poziomu wód. Instytut ostrzega przed wezbraniem wody w centrum, a także na zachodzie i południowym-zachodzie kraju.

W centrum kraju ostrzeżenia obowiązują w części województw mazowieckiego i łódzkiego. Jak mówi hydrolog IMGW Dariusz Witkowski, alert trzeciego stopnia obowiązuje na Wiśle na odcinku od ujścia Narwi do zbiornika we Włocławku, gdzie przewiduje się dalsze wahania poziomu wody.

Wzrosty poziomu wody mogą wystąpić również w zlewniach dopływów środkowej Wisły. Tam lokalnie może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP/IAR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy