Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:18

07:28 15:25

10:04 17:09

-1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
121% normy
pm 10
83% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Nawałnice przeszły nad woj. śląskim. Ponad 150 interwencji strażaków

Zerwane dachy, zalane drogi, wyrwane z korzeniami drzewa i podtopione piwnice - to skutki gwałtownych burz, które szalały wczoraj w województwie śląskim. Najwięcej szkód odnotowano w Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Straż pożarna musiała interweniować w sumie 150 razy.

Gwałtowna nawałnica przeszła między innymi przez  Wodzisław Śląski. Porywisty wiatr zrywał tam dachy, linie energetyczne i łamał drzewa, a miejscami nawet wyrywał je z korzeniami.

Uszkodzonych lub całkowicie zerwanych zostało tam osiem dachów, między innymi na budynku policji. Połamane drzewa uszkodziły też kilka samochodów.

Mieszkańcom dokuczyły również ulewy, wskutek których zalanych zostało wiele piwnic i ulic.

Strażacy w akcji

Wodzisławscy strażacy mieli pełne ręce roboty, w ciągu godziny otrzymali około stu zgłoszeń. Interweniowali między innymi przy zalanym aucie, z którego nie mogła wydostać się kobiet.

Reklama

Sprzątanie po silnych nawałnicach trwa również w Tychach. Woda wdarł się tam do wielu piwnic i zalała drogi.  Ulewny deszcz sprawiał, że kierowcy z trudem przedzierali się przez ulice. Porywisty wiatr zrywał również linie energetyczne. 

W wielu przypadkach konieczna była pomoc strażaków.  "W ciągu 15 minut otrzymaliśmy ponad 20 zgłoszeń - informował na antenie TVN24 bryg. Szczepan Komorowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Gwałtowna burza połączone z gradobiciem przeszła również nad Radlinem. "Nigdy czegoś takiego nie widziałam. Meble zdmuchnęło z tarasu. Kraina jezior w ogrodzie i grad wielkości jajek. Połamane krzewy" - informował na antenie TVN24 jedne z mieszkańców.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy