Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:02

7:11 17:29

16:472:56

5°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr NW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  7
  Bardzo dobre

  Bardzo dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
108% normy
pm 10
79% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 8°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Nawałnice po tropikalnych upałach w Europie Środkowej

Po wielodniowych upałach dochodzących do niemal 40 stopni C przez Europę Środkową przeszły w nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano gwałtowne burze i nawałnice.

W dwóch czeskich krajach (województwach)- pardubickim i zlińskim spadło 30 l wody na metr kwadratowy. Wyrwane przez wichurę drzewa zablokowały wiele odcinków dróg. Uszkodzonych jest 20 linii wysokiego napięcia. Wichura zerwała dachy wielu domów. Strażacy mają pełne ręce roboty: wypompowują wodę z zalanych piwnic, usuwają konary drzew, dogaszają 60 pożarów, które wybuchły od uderzeń piorunów.

Reklama

Gwałtowne nawałnice nawiedziły także Austrię. Burze przeszły nad Styrią. W pobliżu miejscowości Falkenstein strażacy ewakuowali przez okna 38 pasażerów austriackiego autobusu, który zalała lawina błotna. Dwie osoby zostały lekko ranne.

Jedną osobę uznano za zaginioną po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej prowadzonej na jeziorze Neusedler w Burgenlandzie. Ofiara najprawdopodobniej wypadła z katamaranu podczas szalejącej burzy.

W Dolnej Austrii interweniowało 300 strażaków. Na drogach leżą połamane drzewa, woda zalała setki piwnic. Podtopionych jest wiele domów.

Do komunikacyjnego chaosu doszło w Salzburgu

Do komunikacyjnego chaosu doszło w Salzburgu, gdzie podczas gwałtownej zmiany pogody tysiące urlopowiczów usiłowało opuścić swoje miejsca campingowe i dostać się na parkingi w mieście.

Do wielu wypadków drogowych doszło na Węgrzech. Z powodu zderzenia dwóch ciężarówek zablokowana jest międzynarodowa autostrada M-1 prowadząca od granicy ze Słowacją do Budapesztu. Służby drogowe rozładowują 15- kilometrowy zator.

W środkowej i północnej Słowacji wprowadzono drugi stopień zagrożenia powodziowego. Po nocnych i rannych opadach wzbierają miejscowe potoki. Podniósł się poziom wody w rzekach. Stan zagrożenia obowiązuje w rejonach miejscowości Czadca, Zwoleń, Bańska Bystrzyca, Banowce nad Bebrawą.

Po gwałtownych burzach i nawałnicach temperatura, która w Europie Środkowej dochodziła do 40 stopni, spadła w sobotę rano do 15 stopni.


Dowiedz się więcej na temat: nawałnice | nawałnice pogoda | burze nad Polską | wichury | pogoda

Reklama

Reklama