Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:50

6:59 17:45

18:277:07

22°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr S 9 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

32
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
78% normy
pm 10
52% normy
Jutro 21°C 11°C
Środa 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Nawałnice nad Polską: Zalane ulice, wyłączenia prądu

Zalane ulice, piwnice, połamane drzewa, wyłączenia prądu - to efekt nawałnic, które w poniedziałek po południu przeszły nad Polską. Najtrudniejsza sytuacja była w województwach mazowieckim, łódzkim i na Podlasiu.

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, w sumie w całym kraju do godziny 21.00 strażacy interweniowali blisko 450 razy. Najwięcej na Mazowszu - 260 razy.

Zalane ulice, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne

Reklama

Chodziło głównie o wypompowywanie wody z zalanych ulic i piwnic oraz usuwanie połamanych drzew. Dotkliwe były też wyłączenia prądu spowodowane m.in. zrywaniem linii energetycznych.

Najwięcej odbiorców bez prądu było na Mazowszu - 49 tys., z tego w samej Warszawie - 37 tys. W łódzkim bez prądu pozostawało 2 tys. odbiorców, a na Podlasiu - 900. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), w całym kraju liczba ta wynosiła ok. 52 tys. osób. 

Po godz. 22.00 RCB poinformowało, że większość awarii została usunięta. Obecnie około 17 tys. odbiorców nie ma prądu. Naprawy trwają.

Nawałnica wyrządziła szkody w stolicy

W Warszawie nawałnica przeszła po godzinie 16.00. Silny wiatr połamał drzewa i konary - jedno z drzew uszkodziło autobus miejski, ale nikomu nic się nie stało. Do podobnej sytuacji doszło na moście Śląsko-Dąbrowskim - tam konar spadł na samochód i trakcję. Ruch został wstrzymany, nikt nie został ranny.

Utrudnienia w ruchu były też m.in. w okolicach stacji metra Młociny. Część ulic została zalana. Nie było informacji o osobach rannych.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wciąż utrzymuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dwóch województw: pomorskiego i lubelskiego.

Mieszkańcy Lubelszczyzny powinni spodziewać się dalszych burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru nawet do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad.

Na Pomorzu będzie mocno wiało z zachodu i północnego-zachodu. Wiatr może osiągnąć prędkość od 40 do 50 kilometrów na godzinę, z porywami do 80.

IMGW ostrzega także przed sztormem w zachodniej i wschodniej strefie brzegowej.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama